Zimą zdecyduj się na manicure w ciemnych barwach. Najlepiej w czerni

Czarny lakier do paznokci to jeden z klasyków i nawet jeśli nie był ostatnio zbyt modny, to zawsze powraca, kiedy nastają chłodniejsze miesiące. Aby prezentował się perfekcyjnie, musisz przestrzegać kilku zasad. Zdradza je manikiurzystka, Anna Stefańska.

Czarny lakier do paznokci nie oznacza automatycznie rezygnacji z wszechstronności i kolorystyki naszej garderoby. Wbrew pozorom może być przysłowiową kropką nad „i” kobiecych stylizacji.

„Czarne paznokcie są uniwersalne i stanowią pożądaną odmianę od różnorodnych odcieni nude, szczególnie o tej porze roku” – wyjaśnia manikiurzystka Anna Stefańska z Salonu Urody Jolanta Skąpska.

Pamiętajmy jednak, że ciemne kolory na paznokciach wymagają precyzji i perfekcji. I to nie tylko podczas aplikacji. Sztuka polega na nieskazitelnym wykończeniu.

„Podstawą są zadbane, dobrze nawilżone skórki, gładki, zaokrąglony kształt płytki. Minimalizm w zdobieniu zagwarantuje zaś efekt dobrze rozumianej elegancji. Paznokcie powinny być subtelne, aby kolor mógł w pełni rozwinąć swój efekt” – podpowiada manikiurzystka.

Ważne jest, aby dobrze przygotować paznokcie i usunąć nadmiar skórek z płytki paznokcia. Można również nałożyć wygładzającą bazę, co wyrówna samą płytkę. Lakier rozprowadza się wówczas równomiernie.

„Wygładzając płytkę paznokcia, wyrównując wszelkie bruzdy i nierówności, tworzymy optymalną bazę pod ciemny kolor. W ten sposób chronimy też przed barwnikami sam paznokieć. To ważne, jeśli chcemy pomalować paznokcie samodzielnie. Nie możemy zapominać też, że głównym zagrożeniem jest klasyczny zmywacz – aceton, który powoduje przesuszenie i osłabienie paznokci. Dlatego w naszym Salonie zawsze staramy się najpierw poprawić kondycję samych płytek” – radzi Anna Stefańska.

Aby uniknąć przesuszenia, można nałożyć odrobinę nawilżającego olejku z witaminą E i jeśli to konieczne wzmacniający utwardzacz do paznokci. Po nałożeniu lakieru konieczne jest zadbanie o schludne wykończenie. Należy usunąć wszelkie niedociągnięcia tak, aby na skórkach nie pozostawały resztki lakieru.
Czy do odcieni nude pasują bardziej krótkie, czy długie paznokcie? Specjalistka uważa, że czerń wygląda zdecydowanie lepiej na krótszych, przyciętych do odpowiedniej długości.