Wytłumacz się z tego… Łukasz Podlewski

Lody zdradziły osobowość naszego rozmówcy. Sam będzie zaskoczony znalezioną w czeluści Internetu analizą. A poza tym o hejcie i teoriach spiskowych. Dzień jak co dzień dla polityka.

Portale społecznościowe to kopalnia wiedzy o ludziach znanych i lubianych. Udostępniają komentarze, przelewają myśli, publikują zdjęcia. Czasem jednak warto dopytać, co autor miał na myśli… I zaczyna robić się co najmniej ciekawie. Wytłumacz się z tego… to nasza zabawa w podglądanie i odpytywanie. Tym razem na trudne pytania odpowiada radny Rady Miejskiej w Radomiu, Łukasz Podlewski.

Uwaga: lody zdradzają osobowość

Czy ulubiony smak lodów może zdradzać naszą osobowość? Jak Internet długi i szeroki pełno w nim jest różnych psychozabaw i quizów. Dzięki wynikom z kolei możemy poznać „prawdziwe”, wcześniej nie znane nam, własne oblicze.

Poznaliśmy ulubiony smak lodów Łukasza Podlewskiego. Zdradza je w komentarzu. I zgodnie z wynikami psychozabawy wyszło nam, że osoby lubiące ten właśnie smak „Są głodne wiedzy i przygód. Uwielbiają podróżować, poznawać nowe kultury i ludzi. W związku potrafią być z osobą, która podziela ich zainteresowanie i wspólnie mogą odkrywać świat. W innym przypadku mogą zacząć się nudzić”.

Źródło: Facebook.com

Łukasz Podlewski: Właściwie to chyba były pierwsze lody powyborcze, bo chyba były to też pierwsze wybory czerwcowo/lipcowe. Cukiernia, którą odwiedzamy będąc u rodziców, to mały rodzinny zakład, prowadzony od kilkudziesięciu lat. Warto odwiedzać takie miejsca, nie tylko ze względu na wyjątkowy smak, ale również atmosferę. Ja z synem zawsze wybieramy klasycznie – smietankowy, żona też klasycznie – wymyśla (śmiech). Szuka nowych smaków, potem zabiera moje a ja muszę w konsekwencji smakować te wynalazki.

Śpiewać każdy może,
Trochę lepiej, lub trochę gorzej,
Ale nie oto chodzi,
Jak co komu wychodzi.

W tym śpiewie ważna była idea. #Hot16Challenge2, to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny. Druga edycja legendarnej rapowanej akcji to nie tylko nagrywanie muzyki, ale również pomoc w walce z koronawirusem.

#Radomska16 Sprawdź to z #dystansem 😁🙏 dla muzyki codziennie robię to, że nie śpiewam. Nawet przy goleniu 😂Obiecuje to był ten jedyny i ostatni raz.Serio! #hot16 to okazja, żeby Wam podziękować.Widzialna Ręka – Radom – tysiące osób, dziesiątki tysięcy godzin. #jedniDrugim. Nagrajcie też coś od siebie. Wasze zaangażowanie w każdą akcję i zbiórkę było niesamowite.#PrzeszyjToSam – Radom ❤ – dziewczyny nie wiem ile godzin spędziłyście nad maszyną. 💕podpowiedziały Wam, żeby działać i to robicie. DZIEKUJĘTylkoRadomiak.pl – Stowarzyszenie Kibiców – zawsze jesteście! Czy to Zielony Mikołaj, czy COVID nie ma znaczenia. Pomagacie – JESTEŚCIE. 💚💚 Specjalna nominacja _ Ela Kaczyńska – radomska służba zdrowia! Dziękuję! Więcej czasu spędzasz razem z koleżankami w pracy niż w domu! Jesteście wspaniałe!Dziękuje wszystkim za każdą pomoc dla #Radomia. Każdej firmie, osobie, wszystkim służbom! Dzięki ! Zbiórka prowadzona jest w serwisie siepomaga.pl pod linkiem https://www.siepomaga.pl/hot16challenge…Serdecznie zachęcam do wsparcia akcji. Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na pomoc lekarzom i szpitalom w walce z koronawirusem. Liczy się każda złotówka.Ja już wpłaciłem.

Posted by Łukasz Podlewski on Thursday, June 4, 2020

Łukasz Podlewski: Kiedy akcja nabrała rozpędu i włączali się w nią moje koleżanki i moi koledzy, prosiłem, abym został pominięty. W konsekwencji zrobili odwrotnie. Zresztą nie pierwszy raz mają zdanie odmienne od mojego (śmiech).

Nie chciałem brać udziału, nie dlatego, że akcji nie popieram, bo uważam, że jest słuszna, ale ze względu na całkowity brak talentu. Ale padały pytania – kiedy nagrasz? co zaśpiewasz?… I nadszedł poranek, gdzie przy porannej kawie, dosłownie w kwadrans powstał tekst, a dzień później nagranie. Możecie wierzyć lub nie – to trwało tylko 20 minut, choć myślałem, że z moimi predyspozycjami zejdzie dzień lub dwa (śmiech). Wyszło jak wyszło, zawsze mogło być lepiej. Dobrze, że ten pierwszy i jedyny raz już jest za mną. Reakcje osób, które #radomską16 słyszały są pozytywne. To pewnie wynik tego, że pisane i mówione (bo to na pewno nie był śpiew) było z serducha.

Teorie spiskowe dziejów

Spiskowe teorie dziejów towarzyszą ludzkości od zawsze. Od miesięcy przez media, zwłaszcza te społecznościowe, przetacza się dyskusja związana z pandemią. Do tego doszły sieci 5G, których maszty w Europie Zachodniej zaczęły płonąć (podpalenia), niczym czarownice na stosie w czasie Inkwizycji. Zatem COVID-19 to teoria spiskowa czy realne zagrożenie? A co z 5G?

Łukasz podlewski: COVID-19 to trudna sprawa i niezwykle poważna. Nagle okazało się, że w ciągu kilkunastu dni można wręcz zatrzymać cały świat. Tamte momenty były wręcz dla mnie niepojęte. Dziś powoli uczymy się z tym żyć. Cała ta historia musi dla nas wszystkich być nauczką i lekcją. Również pokory.

Post dotyczył sytuacji, kiedy wszyscy śledzili liczby nowych zachorowań, a nikt nie zwrócił uwagi, że tak naprawde każdy kraj liczył jak chciał i podawał statystyki w sposób dowolny.

Jeżeli chodzi o 5G nie chcę tego komentować, ponieważ zwyczajnie się na tym nie znam. Po przeczytaniu kilku artykułów i opracowań nie można stawiać się w kategorii eksperta w konkretnej dziedzinie i tego unikam. Mam tylko nadzieję, że cały postęp technologiczny, który dzieje się wokół nas, prowadzi mimo wszystko do poprawy jakości życia, a nie globalnej katastrofy.

Hejt nasz codzienny

Łukasz Podlewski, jak wielu polityków ma dwa profile społecznościowe w sieci Facebook. Jeden prywatny, drugi związany z działalnością radnego. I ten drugi wzbudza wiele emocji, przede wszystkim w komentarzach.

Byliśmy ciekawi, czy ma swoich własnych hejterów? Czy wchodzi z nimi w polemikę, bo często hejt wylewany jest przecież z fałszywych kont? I czy rzeczywiście jesteśmy, jako społeczeństwo już mocno spolaryzowani?

Łukasz Podlewski: Staram się oddzielić profil związany z działalnością polityczną od profilu prywatnego. Jeżeli mam ocenić uczciwie, to znam osoby w mieście, które naprawdę są hejtowane dużo mocniej. Nie powiem o kim myślę (śmiech).

Mam kilku swoich prywatnych hejterów, którzy niestety nie dyskutują na argumenty albo szybko są obnażani, ponieważ posługują się przekazami z „soków buraczanych”.

Do każdej dyskusji, wywiadu czy przed zamieszczeniem informacji staram się przygotować i sprawdzić źródło. Dlatego jestem zawsze gotowy do dyskusji na argumenty, nie na przepychanki.

Czy uda się zasypać podziały? To smutne, ale pewnie nie. Uważam to za całkowicie normalne, że różnimy się poglądami, spojrzeniem na rzeczywistość czy wizją rozwoju miasta, czy kraju. To wręcz uważam za bardzo dobre. Radom czy Polska to nie Rosja i tu można mieć zdanie odmienne – chociaż niektórzy posłowie będący pierwszy raz w Sejmie myślą inaczej (śmiech). Ważne, żeby podczas sporu zachować szacunek do drugiej strony, a z nawet burzliwej dyskusji rodziły się konstruktywne pomysły i działania.

Dla obserwatorów życia politycznego taka mała rada. Radny Łukasz Podlewski spiera się z @Radosław Witkowski trochę niejako zawodowo, ale radny Łukasz Podlewski zarówno prezydenta jak i innych szanuje i każdemu polecam takie podejście.