Wysyłasz paczki bądź listy? Oszczędź czas i pieniądze

Do wygody łatwo się przyzwyczajamy. Jeśli możemy odbierać swoje przesyłki w urządzeniach, to dlaczego mamy ich również nie nadawać w specjalnych maszynach? Wysyłkomaty są rewolucją. W Radomiu jest już 11 takich urządzeń.

Wysyłkomaty to innowacyjna usługa logistyczna. Swoją premierę miała w 2018 roku. Od tego czasu zostało zainstalowane 166 maszyn w 6 województwach.

Usługa pozwala na nadanie przesyłki w maksymalnie zautomatyzowany sposób. Użytkownik ma możliwość przygotowania przesyłki online, a następnie sfinalizowania procesu nadawczego bezpośrednio w maszynie z wykorzystaniem kodu QR lub technologii Beacon. Cały proces może być również przeprowadzony offline, bezpośrednio w urządzeniu.

Wysyłkomat pozwala na bezobsługowe zważenie i zmierzenie przesyłki, druk etykiety oraz opłacenie nadania z wykorzystaniem płatności zbliżeniowych lub kodu Blik bezpośrednio w maszynie.

Największą innowacją jest zebranie ofert różnych operatorów logistycznych w jednym urządzeniu. To pierwszy taki przypadek w historii, kiedy klient ma możliwość wybrania najatrakcyjniejszej oferty spośród różnych operatorów logistycznych bez konieczności monotonnego porównywania ich ofert i zamawiania kuriera.

Wysyłasz o której chcesz

Dzięki całodobowej pracy urządzeń usługa daje komfort wyboru dogodnej pory nadania. Sprawia, że klient nie jest już zależny od godzin pracy kurierów czy punktów pocztowych. Maksymalny stopień zautomatyzowania procesu pozwolił zadbać o najwyższe standardy zachowania higieny i ograniczenie konieczności kontaktu z pracownikiem firmy kurierskiej do zera.

Podmiotem zarządzającym Wysyłkomatami jest ASAPON Sp. z o.o. z siedzibą przy ulicy Marynarskiej 21 w Warszawie. Nowatorska koncepcja zmian w procesie nadawania przesyłek została doceniona poprzez kilkukrotne przyznanie dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, między innymi w województwie: dolnośląskim, mazowieckim i lubelskim. W ramach programu Innowacyjna Gospodarka spotkała się z uznaniem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Prościej już się nie da

Czym są wysyłkomaty?

Wysyłkomaty to nowoczesna metoda nadawania przesyłek kurierskich i pocztowych. W łatwy sposób przygotujesz przesyłkę korzystając z komputera czy telefonu. Później nadasz ją szybko w jednym urządzeniu. Dzięki aplikacji, którą można ścignąć ze strony operatora, cały proces wysłania jednej, a nawet kilkunastu paczek przebiega sprawnie. I oszczędza czas. W dobie obostrzeń pandemicznych kolejki do okienek niejednemu popsuły nerwy.

Jak to działa?

W Internecie lub poprzez aplikację (możesz oczywiście przy samym urządzeniu, w chwili nadawania paczek) wypełniasz formularz z danymi nadawcy i odbiorcy. System oblicza koszt przesyłki i pokazuje dostępne oferty różnych operatorów. Sam wybierasz kto będzie odpowiedzialny za dostarczenie paczki. Jeśli uzupełniasz dane przez Internet, otrzymasz kod, którym nadajesz przesyłkę w dowolnym Wysyłkomacie. Za usługę zapłacisz kartą lub telefonem.

Zalety usługi

  • niskie ceny przesyłek (paczka lub list),
  • brak kolejek,
  • doręczenie nawet w 1 dzień,
  • waga przesyłki do 5 kg,
  • maksymalne wymiary przesyłki: 35 cm x 25 cm x 20 cm,
  • możliwość śledzenia statusu.

radom wysyłkomaty
Lokalizacje wysyłkomatów w Radomiu

strona internetowa: www.wysylkomaty.pl
strona profilu na portalu Facebook: facebook.com/wysylkomaty