Wynosy i dowozy, czyli co proponują nam radomskie restauracje

Nie ma się co oszukiwać. Menu skrojone pod wynosy i dowozy pozostanie z nami na długo. Nawet jeśli lokale gastronomiczne zostaną otwarte, to w ciągu ostatnich miesięcy przyzwyczailiśmy się do takiej formy zamawiania. A czym przekonują do siebie radomskie restauracje? Sprawdziliśmy.

Sposobem na przetrwanie była szybka adaptacja do rzeczywistości pandemicznej, która pokazała, że to dobrze budowana relacja z Klientami, przede wszystkim ta w social mediach stanowią dzisiaj o być albo nie być.

Zamknięte dla gości lokale starają się zmienić formułę. Z misternie układanych i zdobionych talerzowych dań na opcję delivery, szybkich dostaw i zdjęć, których sam widok pobudza wszystkie zmysły.

Jeśli zastanawiacie się czy w tym tygodniu własnoręcznie gotować, czy może coś zamówić, to jest w czym wybierać. A jeśli już zamawiacie, to prośba od restauratorów, z którymi rozmawialiśmy – starajcie się zamawiać bezpośrednio w lokalach, które również obsługują dowozy. Dla Klientów to bez różnicy, dla restauratorów jednak już tak. Od każdego zamówienia platformy takie jak pyszne.pl, Uber Eats, Glovo czy Wolta pobierają za dostawy nawet 40 procent wartości zamówienia. Dlatego, jeśli zamawiacie i chcecie pomóc w ten sposób restauratorom, weźcie to pod uwagę.

Co polecają radomskie lokale

W jaki sposób restauracje radzą sobie w obecnej sytuacji. Pomysły na funkcjonowanie można podsumować hasłami: wynosy, dowozy i promocje. Sposób wykonania? U każdego inny!

Zaglądamy zatem do lokali, które sami polecamy.

Restauracja Parkowa

ul. Żeromskiego 54; Radom
strona internetowa, profil społecznościowy Facebook
dowozy już od 30 zł

Propozycje obiadowe i lunchowe codzienne prezentowane w mediach społecznościowych. Naszym zdaniem ciekawie prezentuje się wegańska misa obfitości Buddha Bowl (20 zł) i burger wołowy z frytkami (25 zł).

Otwarta – WINE CAFE

ul. Żeromskiego 29 (w bramie); Radom
profil społecznościowy Facebook oraz Instagram
zamówienia na miejscu lub na wynos

Aromatyczna kawa i herbaty z ekologicznych plantacji zestawie z wybornym ciastem. Lub kilkoma – to opcja dla łasuchów. W ofercie lokalu codziennie inne ciasto, między innymi tarta, beza Pavlovej, brownie, ciasto marchewkowe czy szpinakowe. A w chłodne wieczory ciekawie smakujące grzańce.

https://www.instagram.com/p/CH0P-kjgIlz/?utm_source=ig_web_copy_link

Restauracja Teatralna

ul. Żeromskiego 55; Radom
strona internetowa, profil społecznościowy Facebook oraz Instagram
dowóz w granicach miasta w godzinach 11-21, darmowy dowozy powyżej 50 zł w niedziele i w ciągu tygodnia po godzinie 18.

W daniach na wynos szczególne miejsce zajmują makarony. I tu czekają promocje – zamów dwa makarony a trzeci dowolny dobierz za 1 zł. Jeśli macie zamiar spotkać się w kilka osób w domu, przy jednym stole to interesujący wydaje się party box, w którym znajdziecie vol-au-venty z musem paprykowym, śliwki w boczku, krewetki królewskie w tempurze, mini szaszłyk z mozzarelli i pomidorem coctailowym oraz panierowane nugetsy z nadzieniem orientalnym.

https://www.instagram.com/p/B1Yrt3DAD3s/?utm_source=ig_web_copy_link

Leśny Dwór

ul. Słowackiego 84; Skaryszew
strona internetowa, profil społecznościowy Facebook oraz Instagram
możliwy dowóz lub odbiór zamówionych dań osobiście

Restauracja słynie dobrych dań. W czasie obostrzeń przygotowała dla Klientów, jeśli muszą spotkać się w domowym gronie, kilka niepodzianek – deski przystawek czy zestawy hamburgerów. Dania na wynos serwowane są bardzo często z wysokimi rabatami.