Wynajem auta przez aplikację – oto co warto wiedzieć!

Zmieniające potrzeby w zakresie usług komunikacyjnych przyczyniają się do wprowadzania różnych rozwiązań takich jak m.in. krótkoterminowy wynajem samochodów. Carsharing minutowy, bo o nim tu mowa, to usługa pozwalająca w szybki i wygodny sposób korzystać z aut osobowych.

Chcesz wynająć auto na minuty? Wystarczy mieć aplikację!

Nowoczesne technologie ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie. Doskonałym tego przykładem jest możliwość wynajęcia samochodu na minuty. W tym celu nie trzeba składać osobistej wizyty w siedzibie firmy świadczącej omawianą usługę. Wystarczy tylko z jej strony pobrać specjalną aplikację. Służy ona do znalezienia wolnego samochodu, otwarcia go i zakończenia usługi. Można w niej również zgłosić ewentualne uszkodzenia. Firmy takie jak np. PANEK CarSharing mają w miastach wydzielone strefy, gdzie odbiera się i zostawia samochody – pojazd można zwrócić w innym punkcie niż ten, w którym zostało one odebrane.

Wynajem auta na minuty – o czym pamiętać?

Carsharing jest obecny na polskim rynku od 2016 r., a więc dość krótko. Na razie jedynie w dużych miastach da się wypożyczać samochody na minuty. Radom, Trójmiasto, Warszawa, Kraków, Łódź czy Kraków to kilka przykładów miejscowości, gdzie firmy carsharingowe prowadzą działalność. Warunkiem korzystania z usługi jest posiadanie ważnego prawa jazdy i aktualnej karty kredytowej. Przed wynajęciem auta należy koniecznie zapoznać się z regulaminem wybranej wypożyczalni, kładąc nacisk na cennik oraz zapisy dotyczące odpowiedzialności kierowcy za szkodę.

Wynajem auta na minuty – jakie ma zalety?

Wygoda i niezależność od środków publicznego transportu to największe zalety minutowego carsharingu. Jest to rozwiązanie doskonale sprawdzające się w przypadku osób, które z samochodu korzystają raczej rzadko. Kierowca nie ponosi kosztów związanych z tankowaniem, ubezpieczeniem oraz serwisem. Może być użytkownikiem samochodu bez konieczności jego zakupu, co jest kosztownym przedsięwzięciem. Płaci za pokonany dystans oraz za rzeczywisty czas przejazdu.