Wymarzone grand tourery z drugiej ręki?

komis-uyżwane-samochody

Wiele osób marzy o samochodzie, którym pokonywać będzie tysiące kilometrów. Auto do tego będzie prezentować się luksusowo, a wnętrze będzie tak wygodne i komfortowe, że nie będzie się chciało go opuszczać. To właśnie opis pojazdów klasy GT, czyli Grand Tourerów.

Dlaczego GT?

Choć samochody klasy GT często wizualnie kojarzą się z pojazdami sportowymi, niech nie zwiedzie Cię ich opływowa, aerodynamiczna linia. Nie są to typowe wyścigowe pojazdy. To masywne auta, pod maskami których drzemie sportowy silnik. Są jednak znacznie cięższe od swoich wyścigowych kolegów i o wiele od nich wygodniejsze. To klasa, która przeznaczona jest do – jak sama mówi – wielkich podróży. I faktycznie, pokonywanie nimi długich dystansów to sama przyjemność.

Zarówno nadwozie jak i wnętrze klasy GT projektowane jest tak, aby kierowca i pasażerowie czuli się komfortowo, a podróż upływała im przyjemnie. To samochody, w których podziwiasz otoczenie, wzbudzasz zachwyt przechodniów i zazdrość innych kierowców, a jednocześnie możesz mknąć z zawrotną prędkością po autostradzie. Czyste marzenie.

Wśród najbardziej znanych GT, które są też najbardziej niezawodne, znajdują się przede wszystkim pojazdy marek: Ford, Aston Martin, Bentley, BMW, Ferrari, Maserati czy kultowy McLaren.

Kto będzie zadowolony z takich samochodów?

Co prawda samochody GT zapierają dech w piersiach i budzą przyjemną ekscytację, nie każdy jednak będzie zadowolony z takiego zakupu. Ze względu na swoje gabaryty, nie są to pojazdy, które sprawdzą się na drogach miejskich. Oczywiście, bez większego problemu będziesz się poruszać głównymi ulicami, ale zdecydowanie potencjał samochodu będzie niewykorzystany. Do tego możesz mieć problemy z parkowaniem i jazdą wąskimi uliczkami. Nie są to samochody zwrotne jak np. hatchacki.

Kunszt i osiągi klasy GT docenią kierowcy, którzy dużo podróżują i udają się w naprawdę długie trasy. Nawet samochody używane Białystok tej klasy prowadzą się niemal same, oferując kierowcom komfort, prędkość, a przede wszystkim bezpieczeństwo. To połączenie luksusu ze sportowymi osiągami. Pojazdy te pozwalają szybko dotrzeć do celu, a dodatkowo mieć prawdziwą frajdę z jazdy.

Gdzie kupić używane GT?

Wiele mówi się o nowych GT, które wychodzą na rynek. Najczęściej podziwia je cały świat. Problem w tym, że samochody tej klasy rzadko trafiają na rynek wtórny. Ich właściciele niechętnie się z nimi rozstają, chyba że planują zakup nowego. Dlatego właśnie warto śledzić oferty komisów samochodowych, w których raz na jakiś czas pojawiają się samochody używane GT.

Przed dokonaniem zakupu jednak warto wziąć głęboki oddech. Nie dokonuj transakcji pod wpływem emocji, będąc pod wrażeniem „perełki”, którą znalazłeś. Dokładnie zapoznaj się z historią samochodu i jego przebiegiem. Warto również każdy pojazd przed zakupem sprawdzić u zaprzyjaźnionego mechanika.