Wszystko o kremach przeciwzmarszczkowych

Kosmetyki przeciwzmarszczkowe młodym dziewczynom kojarzą się z kosmetykami dla starszych osób. Czy to jest dobry tok myślenia? W żadnym wypadku. Na pewno każda osoba spotkała się z powiedzeniem, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć, prawda? To przysłowie świetnie pasuje do kremów przeciwzmarszczkowych oraz tego, w jakim wieku powinny być stosowane. Co mówią na ten temat fachowcy?

Garść praktycznych informacji o wieku odpowiednim do stosowania kremu przeciwzmarszczkowego

Kiedyś panowało przekonanie, że do czterdziestego piątego roku życia używa się zwykłego kremu do twarzy. Po wybiciu tego magicznego wieku należy go zastąpić tym, który świetnie radzi sobie ze zmarszczkami, na przykład Vichy. Czy to jest prawda? Absolutnie nie.

Każdy dermatolog, jak i każda kosmetyczka zauważa, że każda skóra ma inne potrzeby oraz inaczej reaguje na zewnętrzne czynniki. Jedna skóra starzeje się o wiele szybciej, a na innej nie widać nawet śladu postępu czasowego. W związku z powyższym kremy przeciwzmarszczkowe należy stosować w momencie indywidualnym, który same uznamy za właściwy. U jednych kobiet jest to trzydziestka, a inne panie zaczynają przeprowadzać kurację antyzmarszczkową po czterdziestce. Jak widać, różnica jest spora.

Wiele kobiet zastanawia się, dlaczego ich koleżanki (będące w tym samym wieku) nie mają tylu zmarszczek co one. Sporo jest tutaj zależne od konkretnych genów. Jednak nie tylko. Co jeszcze ma wpływ na proces starzenia się naszej skóry?

  • Słaba aktywność fizyczna (siedzący tryb życia),
  • Nieodpowiednia dieta (jedzenie fastfoodów oraz słodyczy),
  • Palenie papierosów,
  • Picie alkoholu,
  • Opalanie się w solarium.

Najwięcej młodych kobiet, a właściwie jeszcze nastolatek zauważa u siebie pierwsze zmiany po dziewiętnastym roku życia. Są to jednak zmarszczki mimiczne. Najczęściej znajdują się na czole, w kącikach ust oraz w kącikach oczu.

Rozpoczęcie kuracji przeciwzmarszczkowej

Dermatolodzy uważają, że pierwsze delikatne kremy przeciwzmarszczkowe należy stosować już od dwudziestego roku życia. Oczywiście pod warunkiem, że są już widoczne pewne zmarszczki, czy też przebarwienia.

Bardzo ważne jest to, aby kremów przeciwzmarszczkowych w żadnym wypadku nie stosować profilaktycznie. Od razu pragniemy zaznaczyć, że nie przynosi to oczekiwanych skutków. Należy się z tym liczyć. Lepiej w takim wypadku zainwestować w dobry jakościowo krem nawilżający, czy też oczyszczający.

W jaki sposób nakładać kremy przeciwzmarszczkowe?

Pora zająć się tematem, w jaki sposób nakładać poprawnie kremy przeciwzmarszczkowe. Okazuje się, że wiele osób ma z tym niemały problem. Nakładanie kremu należy omówić na poszczególne części naszej twarzy. W pierwszej kolejności krem nakładamy pomiędzy brwiami. Krem zawsze nakłada się od środka w górę w dół.

W okolicach górnej warg mamy zmarszczki pionowe. W związku z tym nakładanie powinno być identyczne jak powyżej. Zaczynamy od środka w prawo, a później w lewo. Z kolei na podbródku zawsze krem nakładamy ruchami okrężnymi. Tak samo na policzkach.

Gdy nasze zmarszczki występują w danym miejscu w formie poziomej (jak, chociażby na szyi), to stosujmy krem w pionowy sposób. Po prostu zawsze odwrotnie.

Do wszystkiego, to do niczego

Na sam koniec, parę zdań o wyborze kremów przeciwzmarszczkowych. Oferta rynkowa jest naprawdę bardzo szeroka. Nie dajmy jednak się zwieść, gdy dany krem jest reklamowany jako krem na wszystko i dla wszystkich. Niestety tego typu produkty nie nadają się do niczego.

Kosmetyki mają to do siebie, że muszą być odpowiedzialne za konkretne zadania. Do tego muszą posiadać odpowiedni skład, który sprawia, że efekty są zauważalne.

Bardzo podobnie jest z szamponami do włosów. Gdy dany szampon nadaje się zarówno do włosów normalnych, zniszczonych, wypadających, jasnych, ciemnych i farbowanych, to powinnyśmy nabrać wątpliwości, czy oby na pewno ten produkt powinien znaleźć się w naszym koszyku zakupowym. Wszystko przemawia jednak za tym, że nie. Warto wziąć sobie wszelkie powyższe rady do serca.