Wkręć się w teatr. W rolach głównych Pryszczycerz i Królewna Pięknotka

Amfiteatr zaprasza na kolejną odsłonę cyklu „Wkręć się w teatr”. Z powodu pandemii spektakl emitowany będzie tylko online.

Tym razem widzowie będą mogli zobaczyć zabawną historię, wystawianą przez Teatr Barnaby z Gdańska.

„O Pryszczerzu i Królewnie Pięknotce” to barwna, pełna humoru, ale też pouczająca opowieść o tym, że prawdziwe dobro i piękno czasem trudno dostrzec na pierwszy rzut oka. I że nie zawsze jest tam, gdzie nam się pozornie wydaje.

Do królewskiego zamku przybywają trzej kandydaci do ręki Księżniczki, ale żaden nie zdobywa jej serca. Widzą oni w Pięknotce tylko urodę, nie zauważają jej wnętrza. Jedyną osobą, która nie dba o wygląd Księżniczki jest pryszczaty Rycerz Pryszczycerz. Zrozpaczona Pięknotka prosi czarownicę Wiedźmiłę, aby ją oszpeciła. Wiedźma zgadza się, ale wcześniej poddaje Pięknotkę próbom mającym udowodnić, ze jest pracowita i wrażliwa. Kiedy Księżniczka wraca z oszpeconą twarzą, dwóch spośród kandydatów wycofuje się. Tylko Królewicz Piękniewicz nadal chce poślubić księżniczkę. Ale i on zmienia zdanie, kiedy okazuje się, że księga zaklęć czarownicy została ukradziona i odczarowanie królewny nie jest możliwe. Czy ktokolwiek zechce poślubić królewnę? Czy bajka zakończy się szczęśliwie?

O tym widzowie będą mogli się przekonać już w niedzielę, 29 listopada o godzinie 12. Emisja online na profilu facebookowym Amfiteatru raz profilach Amfiteatr – Daszyńskiego 5 i Pracowni Nowych Mediów.

Kolejne przedstawienie w cyklu „Wkręć się w teatr: on-line” już 6 grudnia, również w południe. Tym razem mali widzowie poznają historię Grzesia, który pomaga Św. Mikołajowi uratować święta.