Wirtualna premiera książki Marcina Kępy

Resursa Obywatelska zaprasza w najbliższą środę, 30 grudnia o godz. 18, na wirtualną premierę najnowszej książki Marcina Kępy „Trójkąt niebezpieczeństwa” oraz spotkanie z autorem.

Książka to kryminał osadzony fabułą w Radomiu. Kiedy pewnego wiosennego dnia 1938 roku znany notariusz popełnia spektakularne samobójstwo, nikt w mieście nie ma wątpliwości, że kryje się za tym wielka, mroczna tajemnica. Na ulice Radomia wypełza niepokój podsycany coraz gwałtowniejszą niechęcią do mniejszości żydowskiej. Gdy w nieznanych okolicznościach znikają dwie bliskie notariuszowi kobiety, w sprawę angażuje się młody, pełen werwy policjant, a do działania pcha go silne uczucie do jednej z zaginionych. Wraz ze swym przyjacielem, utalentowanym dziennikarzem, rusza tropem tajemnicy, a gdy po krwawej nitce dociera do kłębka, ten okazuje się większy i straszniejszy, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Czy aspirant Ludwik Kindt zatrzyma ogromną machinę pchającą ku zagładzie nie tylko Radom i Polskę, ale również cały kontynent, a może i świat? I jaką rolę w tej zagadce odgrywa wielki trójkątny diament?

Spotkanie z Marcinem Kępą będzie można obejrzeć na profilu społecznościowym Facebook Resursy Obywatelskiej, na kanale YouTube oraz na stronie internetowej placówki.

Marcin Kępa (ur. 1977 r. w Radomiu) to pisarz, publicysta, animator kultury. Jest absolwentem polonistyki UW i zarządzania kulturą UJ. Jest współautorem (z Ziemowitem Szczerkiem) zbioru opowiadań Paczka Radomskich oraz autor książek Twierdza Radom, Było nie było. Powidoki radomskie, Balkony. Siedem opowieści o żydowskim Radomiu oraz Sekrety Radomia.

Napisał teksty do wielu popularnonaukowych i naukowych wydawnictw poświęconych rodzinnemu miastu. Opowiadania publikował w ukraińskim Granosłowije, Gazecie Wyborczej, Miesięczniku Prowincjonalnym i ha!art (cykl opowiadań Przypadki Piotra Polaka. Głosy z Radomia).

Pracuje w Ośrodku Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska w Radomiu, w którym kieruje Działem Dziedzictwa Kulturowego. Jest twórcą Klubu Dobrego Filmu i Radomskiego Festiwalu Filozofii Okna im. prof. Leszka Kołakowskiego. W latach 2010-2019 był prezes Radomskiego Towarzystwa Naukowego. Jest laureatem Radomskiej Nagrody Kulturalnej (2013) i Nagrody Św. Kazimierza (2015).

Źródło: Resursa Obywatelska