W Amfiteatrze Bajki radomskiej szajki

W cyklu „Bajki radomskiej szajki” czas na opowieści z nowego zbioru. W niedzielne przedpołudnia znani radomianie czytać będą „Bajki filozoficzne” Wydawnictwa Muchomor.

14 czerwca o godz. 10 na profilach społecznościowych radomskiego Amfiteatru (Amfiteatr w Radomiu, Kuźnia Artystyczna i Pracownia Nowych Mediów) premiera bajki „Najlepszy jest umiar” Kleobulosa z Lindos, greckiego poety zaliczanego przez Platona do siedmiu największych mędrców starożytnej Grecji.

Opowieść przeczyta znakomity siatkarz i trener Cerrad Enea Czarni Radom, Robert Prygiel.

Robert Prygiel. FOTO: MOK Amfiteatr

Zbiór „Bajki filozoficzne” to 60 bajek i przypowieści zaczerpniętych z filozofii zachodniej, mądrości Wschodu i mitologii.

Do każdej Wydawnictwo Muchomor dołączyło komentarz, który wprowadzi czytelnika do pracowni filozofa. „Możesz wykroczyć poza dosłowne znaczenie bajki. Możesz stawiać pytania i szukać odpowiedzi, możesz dyskutować z rodzicami, kolegami, nauczycielami. Jaki jest sens życia? Czym jest dobro? Jaka jest cena wolności? Możesz poznać greckich filozofów Diogenesa i Sokratesa, przeczytać bajkę Schopenhauera, poznać opowieści z dalekich Chin i Persji. Poznasz stare ponadczasowe treści w nowej formie. Doskonałe tłumaczenie Heleny Sobieraj” – zachęca Wydawnictwo Muchomor.