Ulica Teatralna; Radom; Teatr w Radomiu; polska literatura, Ulica Teatralna: “Sceny miłosne” z dramatów Słowackiego, Wyspiańskiego i Fredry, OK!magazyn

Najpiękniejsze historie miłosne z klasycznych dzieł polskiej literatury pokażą aktorzy radomskiego Teatru Powszechnego.

“Sceny Miłosne” reżyseruje Małgorzata Potocka. Wystawiane do tej pory miłosne fragmenty z dzieł literatury oklaskiwane były przez publiczność z ogromnym aplauzem.

Widowisko uliczne rozpocznie fragment “Balladyny” Juliusza Słowackiego. Scenę z pierwszego aktu zagrają Natalia Samojlik jako Goplana i Mateusz Michnikowski – Grabiec. Następnie zobaczymy sceny z pierwszego aktu “Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, Poetę i Marynę zagrają Maria Gudejko i Łukasz Mazurek. Na koniec aktorzy wraz z reżyserką, Małgorzatą Potocką, pokażą nam scenę z “Zemsty” Aleksandra Fredry. Tym razem zobaczymy Gustawa z Podstoliną, scenę z drugiego aktu zagrają Joanna Jędrejek i Rafał Iwański.

Początek spektaklu o godzinie 19 (14 sierpnia 2020 roku) na placu Jagiellońskim przed budynkiem Teatru Powszechnego w Radomiu. Wstęp wolny. Liczba miejsc w strefie widzów ograniczona została do 150 osób. Pozostali widzowie będą mogli oglądać spektakl spacerując wokół placu Jagiellońskiego po wyznaczonych trasach komunikacyjnych.

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeśli chcesz, skomentuj ten artykuł