Ulica Teatralna: „Sceny miłosne” z dramatów Słowackiego, Wyspiańskiego i Fredry

Najpiękniejsze historie miłosne z klasycznych dzieł polskiej literatury pokażą aktorzy radomskiego Teatru Powszechnego.

„Sceny Miłosne” reżyseruje Małgorzata Potocka. Wystawiane do tej pory miłosne fragmenty z dzieł literatury oklaskiwane były przez publiczność z ogromnym aplauzem.

Widowisko uliczne rozpocznie fragment „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Scenę z pierwszego aktu zagrają Natalia Samojlik jako Goplana i Mateusz Michnikowski – Grabiec. Następnie zobaczymy sceny z pierwszego aktu „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, Poetę i Marynę zagrają Maria Gudejko i Łukasz Mazurek. Na koniec aktorzy wraz z reżyserką, Małgorzatą Potocką, pokażą nam scenę z „Zemsty” Aleksandra Fredry. Tym razem zobaczymy Gustawa z Podstoliną, scenę z drugiego aktu zagrają Joanna Jędrejek i Rafał Iwański.

Początek spektaklu o godzinie 19 (14 sierpnia 2020 roku) na placu Jagiellońskim przed budynkiem Teatru Powszechnego w Radomiu. Wstęp wolny. Liczba miejsc w strefie widzów ograniczona została do 150 osób. Pozostali widzowie będą mogli oglądać spektakl spacerując wokół placu Jagiellońskiego po wyznaczonych trasach komunikacyjnych.