Ulica Teatralna: Cyrk Tarabumba

Cyrk Tarabumba

W ramach festiwalu teatrów ulicznych wystąpi Teatr Klinika Lalek. „Cyrk Tarabumba” to wyjątkowe widowisko cyrkowe. W roli zwierząt zobaczymy olbrzymie lalki i marionetki.

„Cyrk Tarabumba” to ekologiczne, lalkowe widowisko cyrkowe, w którym w rolach zwierząt występują lalki i duże „nadmarionety” (marionetki zwierząt w ich naturalnych wielkościach), a w rolach artystów cyrkowych występują aktorzy.

Głównymi lalkowymi bohaterami widowiska jest przystojna Żyrafa, zakochana w treserze, śpiewaczka i tancerka, potężny Lew, który ryczeć potrafi i chce pożreć tresera oraz Słoń, wirtuoz gry na trombonie, który umie stać na trąbie i potrafi latać!

Żyrafa zaśpiewa o miłości do natury, Lew nauczy nas odwagi, a Słoń pokaże, że wszystko w życiu jest możliwe… W rolach ludzkich zobaczymy Treserów, Siłaczy, Żonglerów, Clownów…

Spektakl nawiązuje do tradycji cyrkowej, wprowadzając jednak nową jakość: obok ciekawych technik sztuki lalkarskiej, zwraca uwagę na poszanowanie dla istot żywych, piękno teatru lalek zamiast cierpienia zwierząt.

Spektakl jest jedną z pierwszych tego typu inicjatywą na świecie. Adresowany jest do widzów w każdym wieku.

Spektakl odbędzie się na placu Jagiellońskim w Radomiu. Początek 7 sierpnia o godzinie 21. Od godziny 20 można rezerwować miejsca. Liczba miejsc ograniczona.