Twórcy „Twojego Vincenta” pracują nad nową adaptacją „Chłopów” Reymonta [ZWIASTUN]

Chłopi Reymonta BreakThru Films

W projekcie weźmie udział ponad 50 malarzy. „Chłopi” zostaną zrealizowani na podstawie malarstwa okresu Młodej Polski. W dziele Reymonta występują kwieciste opisy przyrody, na dużym ekranie pojawią się interpretacje dzieł młodopolskich artystów, np. Ferdynanda Ruszczyca czy Leona Wyczółkowskiego, które świetnie oddają nastrój powieści.

Nowa produkcja BreakThru Films – podobnie jak „Twój Vincent” – zostanie wyreżyserowana przez Dorotę Kobielę. Historia filmu oparta jest na powieści Władysława Reymonta i opowiada o losach rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny.

„Chłopi” zostaną zrealizowani na podstawie malarstwa okresu Młodej Polski i w technice animacji malarskiej, charakterystycznej dla produkcji „Twój Vincent” – filmu nominowanego m.in. do Oscara, Złotych Globów czy BAFTA. Łącznie powstanie ok. 72 tys. klatek, z czego każda zostanie namalowana ręcznie jako obraz olejny. Aby tego dokonać, w projekcie weźmie udział ponad 50 malarzy pracujących w trzech studiach: głównym w Sopocie, w Serbii oraz na Ukrainie

W rolę Jagny wcieli się Kamila Urzędowska. Na ekranie zobaczymy również Mirosława Bakę (Boryna), Sonię Mietelicę (Hanka), Roberta Gulaczyka (Antek), Ewę Kasprzyk (Dominikowa), Andrzeja Konopkę (Wójt), a także Małgorzatę Kożuchowską i Julię Wieniawę.

Muzykę do filmu stworzy Łukasz L.U.C. Rostkowski. Współscenarzystą „Chłopów” jest Hugh Welchman, który zrealizował z Kobielą „Twojego Vincenta”. Premierę zaplanowano na 2022 r.