Szary to nowa… czerń!

Dla wielu miłośniczek mody szarość to obecnie nowa czerń. Również Pantone zaproponował kombinację mody, która zdecydowanie się sprawdza: żółty i szary. Połączenie można było zauważyć w kombinacjach Prady, Etro, Salvatore Ferragamo czy Balmain. Ale to nie jedyne rozwiązanie.

Po erze beżu i brązu przyszedł czas na odcienie delikatniejsze. Szarość jako modny kolor zyskuje w tym sezonie na autorytecie: w stylach ulicznych dominują stroje rozjaśniane bielą lub kolorami, takimi jak rubinowy czerwony, kwarcowy róż i ametystowy fiolet.

Również z jasnymi dodatkami kolorystycznymi modny ton sezonu poprawia nasz nastrój. Szary pasuje prawie każdemu bez względu na wiek i typ urody. To kolor neutralny, więc tak naprawdę trudno przy nim popełnić duży błąd stylistyczny.

Szary ciepły i szary zimny

W modzie istnieje podział na szarość ciepłą i zimną. Ciepłe odcienie oznaczają, że zastosowano przy nich domieszkę koloru żółtego, czerwonego czy brązu. W ten sposób wybijają zielonkawe tony, które będą podkreślać oczy niebieskie, szare i zielone oraz bladą cerę.

Zimne odcienie szarości uzyskuje się przez dodanie tonów błękitnych czy fioletowych. Te odcienie śmiało możesz nosić blisko twarzy. Należy tylko pamiętać, aby w jednej stylizacji nie łączyć ciepłych i zimnych tonów. Będą się wzajemnie wykluczały, a to już nie będzie dobrze wyglądało.

Zobacz przykładowe stylizacje i wybierz szarość pasująca do siebie.