Sylwestrowy wieczór z Teatrem

W związku z przedłużającymi się obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa Teatr Powszechny w Radomiu zmienia sylwestrowe plany. Zamiast tradycyjnej premiery zobaczymy „Dajcie mi tenora” w wersji on-line.

„W związku z przedłużonymi obostrzeniami z przykrością informujemy, że pokazy przedpremierowe jak i planowana na 31 grudnia premiera „Pomocy domowej” Marca Camolettiego w reżyserii Krzysztofa Dracza zostaje przesunięta. Premiera tej wyśmienitej komedii odbędzie się kiedy tylko znowu będziemy mogli Państwa gościć w Teatrze Powszechnym” – tłumaczy Daniel Adamczyk z Teatru Powszechnego w Radomiu.

Teatr nie pozostawia jednak widzów samych sobie. Przygotowuje spektakl w wersji on-line „Dajcie mi tenora” Kena Ludwiga. Początek 31 grudnia o godz. 20 na profilu społecznościowym Facebook Teatru Powszechnego.

Spektakl to szalona komedia o… narodzinach gwiazdy. Kilkadziesiąt minut rewelacyjnej zabawy, toczącej się w zwariowanym środowisku artystycznym.

W operze w Cleveland trwają ostatnie gorączkowe przygotowania do wielkiej gali – przedstawienia „Otella” z gościnnym udziałem światowej sławy włoskiego tenora. Wszystko zdaje się przebiegać zgodnie z planem do czasu, kiedy plany… legną w gruzach. Kilka godzin przed rozpoczęciem spektaklu okazuje się bowiem, że sławny gość zginął. Jak wyjść z twarzą z tej dramatycznej sytuacji, żeby uniknąć towarzyskiego skandalu i bankructwa? Można czekać na cud lub próbować wybrnąć z kłopotu, wybierając rozwiązanie równie cudowne w prostocie i nierealne w wykonaniu – niepostrzeżenie zastąpić słynną gwiazdę…

Obsada: Izabela Brejtkop, Katarzyna Dorosińska, Maria Gudejko, Iwona Pieniążek, Piotr Konrad, Łukasz Mazurek, Jarosław Rabenda, Mateusz Kocięcki. Reżyseria: Marcin Sławiński