Święta na warsztacie. Czyli zrób to sam!

Własnoręczny prezent, zapakowany w sposób eko a do tego bigos… rybny. Świętami można się bawić, zwłaszcza kiedy podpowiedzi otrzymasz od prawdopodobnie najlepszych specjalistów w mieście.

W tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr zaprasza na cykl bezpłatnych warsztatów on-line „Święta na warsztacie”. W poszczególnych odcinkach cyklu, zaproszeni specjaliści opowiedzą jak własnoręcznie zrobić ciekawy prezent, jak go ekologicznie zapakować oraz… jak zaskoczyć kubki smakowe wariacją na temat bigosu.

Emisja każdego odcinka na fanpage’u Facebook radomskiego Amfiteatru.

Zmajstruj to sam! – warsztaty z prezentów home-made

16 grudnia 2020 – godz. 18

Najlepszy majsterkowicz w mieście pokaże, jak w prosty sposób wyczarować oryginalny prezent. Prezent zrobiony własnoręcznie jest wszak bezcenny!

Warsztaty poprowadzi Łukasz Fałdrowicz, specjalista od projektowania i aranżacji wnętrz, sztuk plastycznych rozmaitych, majsterkowicz.

Ekologiczne pakowanie prezentów

17 grudnia 2020 – godz. 18

„Podobno co roku przed świętami w Anglii zużywa się tyle papieru do pakowania prezentów, że można byłoby czterema warstwami przykryć królewski Hyde Park. A to – 160 hektarów! Może te statystyki odbiegają od polskich, ale nie sądzę, by różniły się diametralnie. A przecież pakowanie prezentów może być eko” – pisze Julia Wizowska, autorka popularnego bloga nanowosmieci.pl

Julia pokaże, jak w prosty, ekologiczny i efektowny sposób można zapakować świąteczne prezenty.

Ale bigos!

20 grudnia 2020, godz. 12

Maratończyk, podróżnik… i uczestnik IX edycji MasterChef Polska – radomianin Tomasz Skobel zaprosi do swojej kuchni. W przedświątecznym anturażu zaproponuje wariację na temat bigosu. Pokaże i podpowie, jak przygotować… bigos rybny. Kto wie, może będzie to wasze nowe, popisowe danie na świątecznym stole?

Źródło: MOK Amfiteatr