Za chwilę Święta Bożego Narodzenia. Budowanie atmosfery zaczynamy jednak przed ich rozpoczęciem. Sklepy od połowy listopada zachwycają ofertami bożonarodzeniowymi. Niestety z roku na rok piękne dekoracje stają się też coraz bardziej kosztowne. W dobie inflacji nierzadko wielu z nas zrezygnuje z wydatków na nowe okazałe ozdoby. Nie znaczy to jednak, że nasze mieszkanie, stół czy choinka nie mogą w tym roku wyglądać zjawiskowo.

Rewelacyjnym oraz cieszącym się od jakiegoś czasu rosnącym zainteresowaniem, są ręcznie robione ozdoby, wpisujące się w modny teraz styl boho.

Przywołujące spokój, spójne z naturą aranżacje, budowane na ciepłych barwach ziemi, naturalnych materiałach oraz subtelnych dodatkach są niezwykle przytulne. Ozdoby w stylistyce boho wykonywane są zwykle z naturalnie występujących materiałów, takich jak szyszki, patyczki, sznurki czy elementy skrawków tkanin.

Często takie stroiki można spotkać na organizowanych w szkołach i przedszkolach kiermaszach, na których za niewielką kwotę możemy nabyć ciekawe elementy dekoracyjne, a tym samym wesprzeć pracę twórczą młodych artystów.

Jeśli mamy trochę wolnego czasu i zaledwie ułamek zdolności manualnych możemy piękne ozdoby wykonać własnoręcznie.

Te ozdoby pachną

Ciekawym sposobem na udekorowanie mieszkania lub choinki jest wykonanie ozdób z suszonych owoców. Plastry pomarańczy wysuszone w piekarniku lub na grzejniku będą mogły posłużyć jako elementy do wystroju, które oprócz pięknego wyglądu nadadzą wnętrzu aromatyczny zapach. Woń możemy wzbogacać, dodając do dekoracji również cynamonowe laski lub goździki.

Papier jest uniwersalny

Prostą i szybką w przygotowaniu ozdobę można wykonać również z papieru. Już w odległych tradycjach bożonarodzeniowych wykonywano dekoracje z papieru, bibuły czy słomy. Kto nie pamięta z dzieciństwa wykonywanych w szkole łańcuchów z kolorowego papieru, pawich oczek lub gwiazd? Teraz wracają do łask. Ale… unowocześnione.

Piękną trójwymiarową gwiazdę możemy wykonać własnoręcznie, np. z papierowych torebek śniadaniowych. Do wykonania takiej dekoracji potrzebujemy jedynie 8-10 torebek papierowych, kleju i nożyczek. Dzięki połączeniu elementów oraz wycięciu otworów w odpowiedni sposób otrzymujemy przestrzenną gwiazdę.

Źródło: A HOUSE WE BUILT

Różne sposoby ułożenia wycięć pozwolą nam stworzyć zupełnie różne gwiazdy, a wielkość zastosowanych torebek zróżnicuje ich rozmiary.

Źródło: Sinnenrausch

Do tworzenia tych wspaniałych dekoracji warto zaprosić dzieci, będzie to dla nich świetna zabawa oraz, przede wszystkim, jakże ważny czas spędzony razem. Dla dzieci możliwość pochwalenia się swoimi pracami jest niezwykle ważna. Buduje i zachęca do dalszego rozwoju.

Świadomość, że w udekorowanie mieszkania włożyliśmy własną energię oraz pracę na pewno i dorosłym sprawi radość i dumę. Ponadto, ubierając mieszkanie we własnoręcznie wykonane ozdoby, otrzyma ono unikatowy, niepowtarzalny charakter.

A chwaląc się takimi dekoracjami w mediach społecznościowych, na pewno wzbudzicie zachwyt znajomych. To co? Do dzieła!