Smykofonia w plenerze. Na melomaluchów czeka muzyczna podróż do Azji

Smykofonia muzyczna podróż dla maluchów

Smykofonia to atrakcyjne koncerty dla melomaluszków i ich rodziców pod hasłem Na muzykę nigdy nie jest za wcześnie! Najbliższa zabawa z muzyką już 23 sierpnia w muszli w parku Kościuszki.

Koncerty skierowane są do najmłodszej widowni, dzieci w wieku 0 -5 lat. Program Smykofonii budowany jest w oparciu o doświadczenia fundacji Muzyka jest dla wszystkich, współpracujących animatorów, pedagogów, ekspertów oraz wybitnych artystów. Kształt koncertów Smykofonii wynika z potrzeb i możliwości percepcyjnych małych dzieci. Utwory są raczej krótkie i zróżnicowane, mają przejrzystą fakturę. Czas trwania koncertu to około 40-45 minut. Wykonawcy nawiązują bliski kontakt z publicznością. Interakcji sprzyja brak dystansu i tradycyjnego podziału na scenę i widownię.

Tym razem maluchy zostaną zabrane w muzyczną podróż do Chin.

„Znamy czarodziejski sposób, aby w ciągu chwili znaleźć się w dalekiej azjatyckiej krainie – to pięć magicznych dźwięków tradycyjnej muzyki chińskiej, z których tworzyć można współczesne melodie. Mamy także opartą na nich wesołą i rytmiczną, polską piosenkę” – zachęcają w zaproszeniu organizatorzy.

Wykonawcami plenerowej odsłony Smykofonii będą: Chang Qinke – śpiew, Piotr Łabanow – instrumenty strunowe, Paweł Kowalski – instrumenty perkusyjne.

Koncert odbywać się będzie w reżimie sanitarnym, dlatego organizatorzy proszą o przybycie wcześniej oraz by nie zapomnieć o maseczkach i zachowywaniu dystansu społecznego. Początek wydarzenia w niedzielę, 23 sierpnia o godzinie 15 w muszli parku Kościuszki. Wstęp bezpłatny.