Rower szynowy – nowa atrakcja turystyczna Iłży

Rowerem po torach? To możliwe i całkiem przyjemne. Weekendowa propozycja – przejazd rowerem szynowym trasą zabytkowej kolejki wąskotorowej z Iłży do Marcul.

Z przejazdu może skorzystać maksymalnie 5 osób (2 osoby napędzające w ruch rower szynowy oraz 3 osoby siedzące na ławce). Trasa ma odcinek 7 km w jedną stronę a średni czas potrzebny na dojazd w jedną stronę do Marcul to 30 minut. Korzystając z roweru szynowego należy nim powrócić na stację w Iłży.

W każdej chwili możliwy jest powrót na każdym odcinku trasy Iłża-Marcule. Przejazd odbywa się razem z pracownikiem Urzędu Miejskiego w Iłży, który posiada odpowiednie pozwolenia na bezpieczny przejazd przez przejazdy drogowe.

Przejazdy odbywają się w każdą sobotę i niedzielę w godzinach: 10:00 – 18:00. Rower szynowy znajduje się na stacji kolejki wąskotorowej w Iłży, ul. Błazińska 48.

Bilet na przejazd można zarezerwować wysyłając maila na adres kolejka@ilza.pl do każdego piątku poprzedzającego kursowanie roweru szynowego do godziny 20 lub zakupić bezpośrednio przed kursem na stacji wąskotorowej w Iłży, ul. Błazińska 48.

Cena biletów: 1 godzina – 30 zł, 30 minut – 20 zł.

Rozklad jazdy dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Iłży.

https://www.facebook.com/watch/?v=281531419820753
Foto: Przemek Burek – Facebook.com