Restauracje znów otwarte. Sprawdzamy, czy możemy liczyć na zmiany w menu i atrakcje?

W poniedziałek (18 maja), po dwumiesięcznej przerwie, klienci znów mogli skorzystać z oferty restauracji czy kawiarni serwujących dania na miejscu, a nie tylko „na wynos”. Czy w związku z ponownym otwarciem radomscy restauratorzy wprowadzili jakieś atrakcyjne zachęty dla Klientów? Sprawdzamy.

Po zniesieniu obostrzeń trzeba być jednak przygotowanym, że kolacja w restauracji lub kawa w ulubionej kawiarni będą wyglądać inaczej. Rząd wprowadził szereg restrykcji do których musieli dostosować się właściciele lokali.

Wszyscy zapytani przez nas restauratorzy potwierdzili, że zmiany zostały wprowadzone, m.in. obowiązkowa dezynfekcja rąk klientów, zachowanie bezpiecznej odległości czy też maksymalna liczba gości.

Radomscy restauratorzy podkreślają jednak, że na razie, w ciągu ostatnich dni, klientów jest mniej, niż przed pandemią. Liczą, że z każdym dniem będzie lepiej. Byliśmy zainteresowani, czy w związku z tym, aby zainteresować klientów, wprowadzili zmiany w menu czy dodatkowe atrakcje. Jest to o tyle naturalne, że branżę turystyczną i gastronomiczną najciężej dotknął kryzys, więc wyjście do klienta jest naturalne.

W Parkowej zupełnie jak nad morzem

Restauratorzy przygotowali nie lada atrakcję – umieścili w altanie restauracji tężnię solankową. Mikroklimat tężni wykorzystywany jest w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmie płuc, nadciśnienia tętniczego, nerwicy wegetatywnej i w przypadku ogólnego wyczerpania. Inhalacje wykorzystane w profilaktyce u ludzi zdrowych powodują wzrost odporności organizmu. Taki aerozol obdarzone jest ładunkiem ujemnym który działa też bakteriobójczo.

Przy daniach tradycyjnej kuchni polskiej można poczuć się jak… nad morzem. Podobno 1 godzina w tężni jest równa 2 godzinom nad morzem.

Restauracja Parkowa
strona internetowa lokalu
ul. Żeromskiego 54, Radom

Lisia Nora – z nowym menu śniadaniowym

Restauracja planuje otworzyć się niebawem w nowym miejscu. Będzie oddalona o kilka kroków od obecnej lokalizacji. Zdaniem właścicieli lokalu na klientów czeka nowe wnętrze i wystrój. Ma być bardziej klimatycznie.

Menu restauracji zostało odświeżone. Pojawiły się nowe zestawy śniadaniowe i smakowity „rosół na wielu mięsach” podawany z domowymi pierożkami z wołowiną. Z menu nie zniknęły, cenione przez radomian, chrupiące placki ziemniaczane czy placuszki z marchewki podane z kwaśną śmietaną (nazywane „Rudym Lisem”).

W chwili wolnej zawsze można wpaść i rozkoszować się aromatyczna kawą, przy okazji ciekawie zdobioną.

Restauracja Lisia Nora
strona lokalu na portalu społecznościowym Facebook
Plac Konstytucji 3 Maja 3, Radom

Teatralna – tu króluje krem z pomidorów z sorbetem owocowym

Restauracja wprowadziła nowe menu, uwzględniające okres wiosenny. Szczególne miejsce zajął, wysoko oceniany przez smakoszy, krem z pomidorów z sorbetem owocowym. Tortellini ze speckiem na oliwie z oliwek z rucolą i grana padano to inna propozycja z karty, warta uwagi. Wygląda smakowicie i zadowoli fanów kuchni włoskiej. Speck bowiem to surowy, dojrzewający i wędzony udziec wieprzowy. Jest idealny do sadzonych jajek, ale także do różnego rodzaju makaronów.

Przy restauracji, tradycyjnie już w okresie wiosennym, został otworzony ogródek. To wyjście do klientów, którzy w dobie pandemii będą woleli jednak spędzić czas na zewnątrz lokalu.

Restauracja Teatralna
strona internetowa lokalu
ul. Żeromskiego 55, Radom

A jeśli będziemy w Warszawie?

Pankejk z dolewką kawy za 1 zł

Lokal polecany dla smakoszy wszelkiego rodzaju naleśników. W karcie znajdziecie i te wytrawne, i te na słodko. Do tego amerykańskie pankejki, sałatki, zupy czy placki ziemniaczane.

Nowością w menu jest słodki naleśnik „Popcorn” z masłem orzechowym, bananami, popcornem i serkiem waniliowym. Prawdziwa eksplozja smaku! I dawka energii, choćby dla dzieci zmęczonych spacerem w stolicy. A dla zmęczonych dorosłych zawsze czeka dawka kofeiny – nielimitowana dolewka kawy za 1 zł.

Pankejk
strona internetowa lokalu
ul. Krakowskie Przedmieście 4, Warszawa

The Mexican – meksykańskie wariacje

Jeśli poczujecie zew na inną, niż polska, włoska czy francuska kuchnia, warto zasmakować w szerokim wachlarzu dań z kuchni meksykańskiej.

W menu znajdziecie specjalne kompozycje lunchowe w atrakcyjnych cenach (zestaw: zupa i drugie danie). Specjalnością szefa kuchni jest „Fajitas” – marynowane kawałki mięsa z warzywami serwowane na gorącej patelni z tortillami i sosami. Restauracja serwuje wiele konfiguracji tego dania, a goście sami mogą wybrać mięsa na bazie, którego jest przyrządzane. Można również wybrać stopień ostrości oraz szereg dodatków takich jak papryczki jalepño czy zapieczenie serem.

Lokal jest nowym na mapie kulinarnej Warszawy. Został otwarty miesiąc przed pandemią koronawirusa.

The Mexican
strona internetowa lokalu
ul. Marszałkowska 76/80, Warszawa