Radomska Orkiestra Kameralna w sieci

Mimo pandemii koronowirusa Radomska Orkiestra Kameralna nie zawiesiła działalności, a wręcz przeciwnie. Dzięki nowym technologiom muzycy goszczą w domach melomanów w każdą środę i piątek.

Wirtualne spotkania odbywają się na facebook’owej stronie orkiestry. W pozostałe dni tygodnia słuchacze mogą powspominać archiwalne koncerty i posłuchać utworów Beethovena czy Mendelssohna. Oprócz klasyki znajdzie się także miejsce muzykę filmową, celtycką czy współczesną. Emitowane będą również nagrania Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego Krzysztofa Pendereckiego „Arboretum”. W ten muzycy chcą oddać cześć Maestro Krzysztofowi Pendereckiemu, który był i będzie nieodłączną częścią tego wydarzenia.

https://www.facebook.com/RADORKAM/videos/896553874150536/?__xts__[0]=68.ARCBqElysHqvAVP_NVa4uL6hQuhGw2zg7nDYiE7x3kOxbRuXCHThV8wOEnlU9IYKt7t0zbGbltMjAwbmeqBKrA0B-od2DbeQegBPuJJEdmyav2FIbmo6WwE35s4nAr_nadA9fDiukKlOwBscnZau7W1pOvYa6_uU8ambOSkXSvSAZkyhn4NNoAxLb9jdodDmwZbzsdFJXLzybXQpWfh1V4OKfEgJrP4qL0jZoEOn3mk7GvAJNuPy-yxmd2aiszaitN2aVYj1K1DBHsG1HSu19sf9QtVa0eF-uqf8lc6dG__DFI5qaPsSmvcozmeu-Oc-CyFzt-XD7dasOLmQtLTvt8SCcmOIO4JUyxM&__tn__=-R
Małżeństwo wiolonczelistów, Piotr i Alicja Gach. Internetowy koncert – 13 maja 2020 roku

Do tej pory poznaliśmy orkiestrę jako świetnie brzmiącą całość, co prawda złożoną z wielu wyjątkowych muzyków, jednak postrzeganych przez pryzmat całego zespołu. Jednak w skład orkiestry wchodzą muzycy wyjątkowi, posiadający zróżnicowane gusta muzyczne czy pasje. Zaproponowany przez nich cykl spotkań pozwoli też i melomanom lepiej poznać członków ROK.


Czy gotowi jesteście usłyszeć wielki przebój Michaela Jacksona w wykonaniu Piotra Cebuli, który w tym celu się „roztroił”? Czy znacie zamiłowanie Małgosi Chrzanowskiej do kwartetów oraz do Schuberta? Czy można oprzeć się duetowi Satomi Yasutaniya i Marta Kiljan wykonującemu utwory Bacewicz, Telemanna oraz Vivaldiego? Kto lepiej przekaże nam miłość do kontrabasu od Irka Winiarskiego? Jak Ola Talacha radzi sobie z grą na mandolinie? A także: czy zgrane małżeństwo Michał Zaborski i jego żona Małgorzata Markiewicz w muzycznym duecie brzmią równie zgodnie?

Na te i wiele innych pytań znjadziecie odpowiedzi podczas internetowych spotkań na publicznym profilu orkiestry.