Przegląd Teatrów Ulicznych. Będą „Sceny Miłosne”. Nie będzie „Trojanek”

W drugiej odsłonie przeglądu zobaczymy „Sceny Miłosne” w reżyserii Małgorzaty Potockiej. „Trojanki” w reżyserii Roberta Stępniewskiego zostały odwołane, ze względu na chorobę reżysera.

Aktorska załoga Teatru Powszechnego w Radomiu z dyrektor Małgorzatą Potocką na czele przygotowała niezwykłe widowiska. Bedą to najpiękniejsze sceny miłosne, jakie kiedykolwiek zostały napisane przez dramaturgów i pisarzy.

W pierwszej scenie widzowie zobaczą fragment spektaklu „Don Juan” – Moliera, Akt II. Zagrają Natalia Samojlik i Piotr Konrad. Później „Śluby panieńskie” – Aleksandra Fredry, Akt II, scena 1 w wykonaniu Iwony Pieniążek i Wojciecha Ługowskiego. Wyboru scen dokonała Natalia Samojlik, spektakle wyreżyserowała Małgorzata Potocka.

„Sceny miłosne” możemy oglądać co tydzień w niedzielę na kanale YouTubie Teatru Powszechnego. Od 5 lipca trwa emisja serialu teatralnego w reżyserii Małgorzaty Potockiej. Aktorzy Teatru Powszechnego wcielają się w role kochanków ze wspaniałych dzieł literackich i odegrają sceny ukazujące przeróżne oblicza tego najmocniejszego z uczuć.

Początek spektaklu ulicznego w piątek, 17 lipca, o godzinie 20 przy fontannach na ul. Żeromskiego. Wstęp wolny.

„Trojanki” – Teatr Resursa jednak nie wystąpi

O godz. 21 w zaaranżowanej teatralnej przestrzeni miał wystąpić z kolei Teatr Resursa z przedstawieniem „Trojanki” Eurypidesa w reżyserii Roberta Stępniewskiego. Jednak ze względu na chorobę reżysera występ odwołano.

Obostrzenia

Widzowie będą wpuszczani do strefy widza na godzinę przed spektaklem. Liczba miejsc ograniczona została do 150 osób. Pozostałe osoby będą mogły oglądać spektakl, spacerując wokół wyznaczonego miejsca.