„Pomoc domowa”. Premiera w Teatrze Powszechnym w Sylwestra

Doskonała komedia Marca Camolettiego podbija serca widzów wartką akcją, błyskotliwymi dialogami i inteligentnym humorem. W roli tytułowej Małgorzata Potocka. Właśnie trwają próby do sylwestrowej premiery.

Teatr Powszechny w Radomiu tradycyjnie przygotowuje pokaz sylwestrowy, choć w sytuacji obostrzeń pandemicznych, plany mogą ulec zmianie.

Premiera na zakończenie starego i przywitanie nowego roku to 'Pomoc domowa” – farsa autorstwa Marca Camolettiego w przekładzie Bartosza Wierzbięty, znanego ze znakomitych dialogów napisanych m.in. do „Shreka”, „Rybek z ferajny” czy „Madagaskaru”. Prapremiera spektaklu odbyła się w Teatrze Powszechnym w Łodzi.

Spektakl reżyseruje Krzysztof Dracz, a w tytułowej roli zobaczymy dyrektor teatru Małgorzatę Potocką. W spektaklu wystąpią również Katarzyna Dorosińska, Maria Gudejko, Mateusz Kocięcki i Jarosław Rabenda.

„Jest to rola stworzona dla mnie. Postać, którą gram – Beata, jest bardzo żywiołowa, kolorowa. Buduję ją na podstawie własnego doświadczenia, bo w ten sposób najciekawiej wypełnia się postać sceniczną. Wkładam w nią moją fantazję i dowcip i różnego rodzaju zachowania” – opowiada o swojej roli Małgorzata Potocka.

Fabuła spektaklu

Tytułową bohaterką jest Nadia i jak przystało na idealną pomoc domową, dochowuje dyskrecji w każdej sytuacji, potrafi okiełznać każdy bałagan. Jej pracodawcy to ludzie sukcesu, o ustabilizowanej sytuacji materialnej, ale rozchwiani emocjonalnie. Oboje szukają nowych doznań u boku kochanków.

Pod jej okiem rozgrywają się sytuacje gorące, szybkie i zawiłe! Nadia staje się sternikiem miłosnego labiryntu i to ona pociągając za sznureczki, jako jedyna zna odpowiedź na wszystkie nurtujące pytania.

29, 30 grudnia, g. 18:00 Spektakle przedpremierowe
31 grudnia, g. 18:00 i 21.30 PREMIERA SYLWESTROWA

Rezerwacje na poszczególne spektakle są już dostępne pod linkami poniżej:

Pomoc domowa
Tłumaczenie: Bartosz Wierzbięta
Adaptacja: Krystyna Janda
Reżyseria: Krzysztof Dracz
Scenografia: Michał Dracz
Kostiumy: Tomasz Ossoliński