Po co ten wodór?

Czy to prawda, że cząsteczki wodoru łączą się z wolnymi rodnikami, odpowiedzialnymi za starzenie i neutralizują je? Czym jest oczyszczanie wodorowe?

Raz na jakiś czas prasa donosi o nowinkach kosmetycznych. Część z nich to atrakcja jednego sezonu, inne natomiast zajmują miejsca na stałe w ofercie salonów urody.

Jedną z nowinek jest oczyszczanie wodorowe. Nauka dowodzi, że cząsteczki wodoru, łączą się z wolnymi rodnikami, odpowiedzialnymi za starzenie i neutralizują je. Jest to zjawisko najbezpieczniejsze dla pacjenta, bo zneutralizowany wolny rodnik zamienia się w wodę i tlen.

Zmiany, które następują w środowisku nam nie służą: zanieczyszczenia, promieniowanie UV, gorsza jakość żywności oraz stres przyczyniają się do zwiększonej produkcji wolnych rodników, a te beznamiętnie niszczą nasze struktury skóry. I z pomocą przychodzi bezpieczne i skuteczne spowolnienie skutków upływającego czasu w postaci zabiegu oczyszczania wodorowego.

Jak działa zabieg oczyszczania wodorowego?

Po wstępnym etapie neutralizacji wolnych rodników, przystępujemy do kolejnego kroku w zabiegu, tj. usunięcia zanieczyszczeń organicznych, a następnie zabezpieczamy skórę antyoksydantami.

Tu pomocne są produkty z koenzymem Q10, witaminą C i witaminą E.
W przypadku skóry dojrzałej, czy mocno wymagającej możemy przejść do kolejnego etapu zabiegu, tj. odżywiania i liftingu falą radiową.

Dlatego też można się spotkać z dość sporą rozpiętością cen tego zabiegu, w zależności od ilości etapów oraz użytych produktów, technologii oraz obszaru.

Najważniejsze zalety oczyszczania wodorowego to bezbolesność, praktycznie brak przeciwskazań (oprócz bardzo, bardzo popękanych naczyń oraz skóry chorobowo zmienionej), działanie anti -aging.