Lato to wakacyjne wyjazdy, godziny spędzone nad wodą i spacery w pełnym słońcu. Jest to szczególny okres dla naszej skóry, która wyjątkowo często narażona jest na promieniowanie UV. Warto o tym pomyśleć i wdrożyć w życie kilka praktyk, aby uniknąć przesuszenia skóry, podrażnień oraz przebarwień.

Krem z filtrem to podstawa

Prostym sposobem na ochronę skóry przed słońcem jest stosowanie kremu z filtrem SPF 50. Najważniejsza jest ochrona twarzy, ale powinno się stosować tego typu krem również na resztę odsłoniętych miejsc.

Pamiętajmy, że promienie słoneczne działają na nas przez cały czas, nie tylko w momencie gdy leżymy na plaży. Wspominając o plażowaniu się – nasza skóra nie przepada za opalaniem. Jeśli nie możesz bez tego żyć, to chociaż ogranicz taką formę relaksu.

Kapelusz, okulary przeciwsłoneczne i koszulki UV

Przed słońcem pomogą się nam ochronić również elementy ubioru. Kapelusz ochroni głowę i zapewni nieco cienia. Okulary przeciwsłoneczne zadbają zarówno o nasze oczy jak i delikatną skórę wokół nich. Fani sportów wodnych mogą rozważyć zakup koszulki UV.

Picie wody

Nie jest żadną tajemnicą, że szczególnie w ciepłe dni trzeba zadbać o odpowiednie nawodnienie. Mimo to zdarza nam się o tym zapominać. Dla dobra nie tylko swojej skóry, ale całego ciała pamiętajmy o piciu wody – szacuje się, że dorosły człowiek powinien wypić około 2 – 2,5 litra wody dziennie (w upalne dni nawet więcej).

Nawilżenie skóry, która w lato łatwo się wysusza

Przede wszystkim uważaj na to, aby zamiast odżywczych, ciężkich kremów stosować lekkie formuły. Zadbajmy również o peeling, który pomoże w pozbyciu się zrogowaciałego naskórka.

Zabiegi oferowane przez salony urody

W zadbaniu latem o swoją skórę pomogą nam także specjaliści z klinik urody. Warto się do nich zgłosić i po konsultacji wybrać odpowiedni zabieg lub preparaty, które realnie nam pomogą. Przykładowo zabieg DermaOXY – infuzja tlenowa, zapewni efekt głębokiego nawilżenia, a także efekt odmłodzenia skóry. Z kolei preparaty firmy Dermaquest zapewnią skórze ochronę i dodatkową pielęgnację.

Tekst artykułu został opracowany razem z warszawską kliniką urody Beauty Duty.