Oto najbardziej pożądana marka 2022 roku

Grudzień to dobry moment na podsumowanie tego, co w minionym roku elektryzowało branżę modową. Swoje zestawienie opublikowała właśnie globalna platforma zakupowa Lyst, która wskazała najbardziej wyróżniające się produkty, trendy, wydarzenia i osoby, których styl najbardziej inspirował konsumentów.

Swoje coroczne zestawienie platforma Lyst oparła na nawykach zakupowych 200 milionów ludzi na świecie, analizując najchętniej wyszukiwane przez nich produkty, marki, a także celebrytów, których stylem się inspirowali.

Wśród topowych, luksusowych domów mody miano tych najbardziej pożądanych przypada w tym roku w udziale marce Gucci, która zdetronizowała Balenciagę. Udany rok miała także marka Miu Miu. Uwagę autorów zestawienia zwróciło kilka mikrotrendów, jakie wylansowała na wybiegu. Strzałem w dziesiątkę okazały się satynowe baleriny i ultra krótka spódniczka zaprezentowana w wiosennej kolekcji, którą w ciągu miesiąc od premiery wyszukiwana była aż 900 razy dziennie. To zdecydowało, że marką roku platforma Lyst okrzyknęła właśnie ten włoski dom mody.

Jeśli zaś chodzi o produkty, które cieszyły się największym uznaniem wśród konsumentów, to „butami roku” okrzyknięto chodaki Boston marki Birkenstock. Z kolei najgorętszym dodatkiem mijającego roku okazała się torebka Re-nylon Re-edition 2000 od Prady. Trendem, który najbardziej elektryzował stylistów, gwiazdy i fanów mody był tzw. barbiecore, czyli wszystko, co związane jest z estetyką Barbie. Po tym, jak ogłoszono prace nad filmem inspirowanym najsłynniejszą lalką na świecie, szybko dało się zauważyć, że na czerwonym dywanie zaczął królować kolor różowy.

Platforma Lyst zwróciła także uwagę na gwiazdy, których styl i wybory modowe były najbardziej wyraziste i inspirowały konsumentów.

Miano tej, która wyznacza modowe trendy i której śladem podążają inni przyznano Belli Hadid. Obszerne spodnie typu cargo, gorsety, buty UGG na platformie – niemal wszystko, w czym zaprezentowała się modelka, natychmiast chciały mieć miłośniczki mody z całego świata. Modelka była także bohaterką najbardziej wiralowego momentu na wybiegu, gdy podczas pokazu Coperni na jej ciele wykonano suknię z farby. Warto też obserwować styl Sydney Sweeney. Gwiazda serialu „Euforia” została okrzyknięta wschodzącą gwiazdą stylu.

Wśród ważnych modowych momentów mijającego roku platforma Lyst wskazała także pojawienie się Kim Kardashian w sukni Marilyn Monroe na Gali Met oraz pokaz haute couture Balenciagi, na którym w roli modelek wystąpiły m.in. Nicole Kidman, Kim Kardashian i Dua Lipa. Platforma zwróciła też uwagę na modowe akcenty na małym ekranie. Tu wyróżniono kreacje Lady Di w serialu „The Crown” oraz „gołębią” torebkę projektu JW Anderson, którą Sarah Jessica Parker zaprezentowała w serialu „I tak po prostu…”.

O Autorze /

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na e-mail: okmagazyn@okmagazyn.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Start typing and press Enter to search