Oprowadzanie kuratorskie w „Malczewskim”. Dlaczego warto?

Oprowadzanie kuratorskie – to dla wielu tajemnicze określenie czegoś, co dzieje się czasem w muzeum. Najbliższe organizuje Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Dlaczego warto na nim być?

Oprowadzania kuratorskie na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń muzealnych w całym kraju. Jego wartością jest to, że oprowadza po ekspozycji sam kurator wystawy – człowiek, który wie o niej wszystko. Czasem „patrzeć” nie znaczy „widzieć”, dlatego zwiedzanie z kuratorem, zwlaszcza jeśli chcemy dowiedzieć się wszystkiego o wystawie, autorze czy prezentowanych dziełach ma ogromny sens.

Już 14 lutego 2021 roku Muzeum im. Jacka Malczewskiego zaprasza wszystkich na pierwsze po lockdown’ie oprowadzanie po wystawie poświęconej swojemu patronowi.

O najwybitniejszych dziełach artysty, jego życiu i wyjątkowych kobietach, które były dla niego natchnieniem, a także różnych aspektach twórczości opowiadać będzie Paulina Szymalak-Bugajska, kierownik Działu Sztuki Dawnej w muzeum. Zwiedzający zobaczą także nowe depozyty, które wzbogacają ekspozycję m.in. najnowszy „Autoportret z kwiatem koniczyny”.

Na oprowadzanie obowiązują zapisy telefoniczne w Dziale Oświatowym pod numerem telefonu: 48 36-256-94. Cena biletu 9 zł i 7 zł (ulgowy). Grupa może liczyć 20 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.