Opowieści z Bangladeszu. Wystawa malarstwa i rysunku w Resursie

Prace Talhy Bin Shamsa inspirowane bogatym folklorem i tradycją Bangladeszu będzie można obejrzeć tylko on-line.

Ośrodek Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska zaprasza w najbliższy piątek, 18 grudnia o godz. 18, na otwarcie wirtualnej wystawy malarstwa i rysunku Talhy Bin Shamsa zatytułowanej „Opowieści Bangladeszu”.

Autor urodził się w 1986 r. w Saidpur, mieście leżącym w północnym Bangladeszu.
Ukończył Uniwersytet Sztuk Pięknych w Dhace, gdzie studiował malarstwo i grafikę.
Od roku przebywa w Polsce i tu kontynuuje studia podyplomowe na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Uprawia malarstwo, rysunek i grafikę, projektuje także odzież. Swoją twórczość prezentował na kilku wystawach sztuki w rodzimym Bangladeszu, jak i w Polsce.

Talha Bin Shams przedstawi swoje prace w różnorodnych tematycznie i technicznie cyklach, od artystycznego zapisu otaczającej go rzeczywistości, po formy tradycyjne, związane z wielokulturową historią swojej ojczyzny. Zobaczymy prace inspirowane bogatym, oryginalnym w formie i kolorystyce folklorem, który podobnie jak muzyka, taniec czy rzemiosło artystyczne czerpie z bogatej przeszłości i tradycji, utkanej z wielowiekowego przenikania się islamu, hinduizmu, buddyzmu oraz chrześcijaństwa.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną wystawę będzie można zobaczyć jedynie w formie wirtualnej na facebookowym profilu Resursy Obywatelskiej oraz na kanale YouTube.

Kuratorem wystawy jest Elżbieta Raczkowska.