Opieka nad osobami starszymi, ile można zarobić?

opieka-senior-praca-Niemcy

Wiele osób poszukujących swojego miejsca na obecnym rynku pracy, szczególnie Pań, spogląda w kierunku opieki nad osobami starszymi. Jest to branża, która na samym rynku niemieckim co roku potrzebuje setek tysięcy opiekunek nad osobami starszymi.

Popyt ten wynika ze starzenia się niemieckiego społeczeństwa, gdzie średni wiek mieszkańca osiągnął już okolice 50 lat. Jak szacują Niemcy, w roku 2030, opieki w tym kraju będzie potrzebować około 5 mln seniorów.

To, co jest problemem dla samych seniorów oraz ich rodzin, staje się szansa zawodową dla innych. Opieka nad osobami starszymi zaczyna stawać się zawodem przyszłości, który oprócz stabilności zatrudnienia będzie oferował także coraz wyższe pensje. Zarobki w opiece nad osobami starszymi w Niemczech już dziś nie należą do najniższych. Doświadczona opiekunka może liczyć w agencji opiekunek osób starszych na wynagrodzenie miesięczne w wysokości około 1800 euro miesięcznie. Oprócz tego opiekun ma zapewnione darmowe zakwaterowanie oraz wyżywienie. Jednak jakie są wymagania do podjęcia pracy w opiece nad osobami starszymi?

Po pierwsze liczy się znajomość języka niemieckiego, czym jest ona lepsza, tym na wyższe wynagrodzenie może liczyć opiekun seniora.

Opieka nad osobami starszymi to także branża, gdzie bardzo liczy się doświadczenie zdobyte podczas opieki nad innymi. Spośród innych wymagań należy wymienić zdolność do przygotowania jedzenia, posprzątania mieszkania czy zadbania o ogród. W niektórych przypadkach wymagane jest również prawo jazdy kategorii B, bowiem opieka nad osobami starszymi często wiąże się z koniecznością podwiezienia ich do lekarza, czy zrobienia zakupów w oddalonym od miasta markecie itp.

W razie zainteresowania pracą w opiece nad osobami starszymi prosimy zajrzeć na stronę: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/