Najpopularniejsze oczyszczacze powietrza

Obecnie na rynku znajduje się wiele firm, które w swojej ofercie posiadają oczyszczacze powietrza. Jedną z najpopularniejszych marek jest Sharp. Producent stworzył urządzenia 3w1, które oczyszczają, nawilżają i jonizują powietrze. Ale oczyszczacze powietrza goodair to także modele Ideal oraz Samsung. 

Oczyszczacze powietrza z nawilżaczem

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza z nawilżaczem? Wszystko zależy od tego, jaki jest poziom wilgotności w mieszkaniu. Ta funkcja przyda się osobom borykającym się z suchym powietrzem. Najczęściej odczuwane skutki z powodu niskiego poziomu wilgotności to: suchość w gardle, kaszel, wysuszona skóra czy problemy ze snem i koncentracją. Rozwiązaniem tego problemu mogą być oczyszczacze powietrza z funkcją nawilżania. Nawilżacz zadba o odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniu. Decydując się na zakup oczyszczacza z nawilżaczem, warto wziąć pod uwagę firmę Sharp (linię KC-A/D/G)

Oczyszczacze powietrza Sharp – KC-D50EUW

Sharp KC-D50 to oczyszczacz powietrza, który za sprawą wydajności na poziomie 306 m³/h jest w stanie skutecznie oczyścić powietrze w pomieszczeniu o powierzchni do 38 m². Urządzenie pełni także funkcję nawilżania i jonizacji powietrza. Technologia Plasmacluster działa na zasadzie wytwarzania ujemnie i dodatnio naładowanych jonów, które zostają wypuszczane do otoczenia i niszczą napotkane na swojej drodze patogeny. Bogate wyposażenie sprawia, że użytkowanie z urządzenia jest bardzo komfortowe. Filtracja powietrza odbywa się za pomocą filtra wstępnego, filtra z węglem aktywnym oraz filtra HEPA H13.

Oczyszczacz powietrza z innowacyjnymi rozwiązaniami

Dla osób, które cenią sobie dodatkowe gadżety, przeznaczone są oczyszczacze z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Oczyszczacz powietrza Samsung AX60R5080WD

Jednym z modeli jest Samsung AX60R5080WD. Urządzeniem możemy sterować za pomocą aplikacji mobilnej „SmartThings” będąc nawet poza domem. Za pomocą dotyku lub komend głosowych możemy sprawdzić poziom zanieczyszczenia, włączyć lub wyłączyć oczyszczacz, zmienić ustawienia lub monitorować zużycie filtrów. Ponadto w oczyszczaczach marki Samsung wykorzystano 3-kierunkowy przepływ powietrza, dzięki któremu zanieczyszczenia wyłapywane jest z najdalszych zakamarków pomieszczenia.

Oczyszczacz powietrza do bardzo dużych powierzchni

Do dużych powierzchni przeznaczone zostały oczyszczacze z dużą wydajnością i parametrami. Urządzenia skutecznie oczyszczą powietrze w pomieszczeniach open space, dużych biurach czy halach produkcyjnych.

Oczyszczacz powietrza Ideal AP 45

Jednym z najbardziej wydajnych oczyszczaczy jest Ideal AP 45, który sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 70 m². Jego wydajność wynosi aż 500 m³/h. Do głównego systemu filtracyjnego został dodany filtr drobnego pyłu oraz powłoka antybakteryjna. Ponadto jonizator PlasmaWave oczyszcza powietrze bez emisji ozonu, produkuje aniony mające działanie rewitalizujące i ułatwiające filtrowanie drobnych zanieczyszczeń.

Podsumowanie – Najpopularniejsze oczyszczacze powietrza

Do najpopularniejszych marek oczyszczaczy powietrza należy Sharp, Ideal oraz Samsung. Oczyszczacze Sharp wyróżniają się funkcjonalnością. Urządzenia oprócz oczyszczania pełnią również funkcję nawilżania i jonizacji. Natomiast oczyszczacze Samsung to produkty, które spodobają się miłośnikom gadżetów. Producent wyposażył swoje urządzenia w aplikację mobilną, za pomocą której możemy sterować oczyszczaczem, będąc nawet poza domem. Marka Ideal to niemiecka jakość i wysoka skuteczność działania. W ofercie producenta możemy znaleźć oczyszczacze do bardzo dużych powierzchni.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAir.pl