Można już zwiedzać Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

Od 9 maja 2020 roku galerie i park w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku są ponownie otwarte dla publiczności. Ze względu na konieczność zachowania bezpieczeństwa epidemiologicznego nadal pozostaje zamknięty hotel w Domu Rzeźbiarza i kawiarnia.

W Muzeum Rzeźby Współczesnej czynna jest wystawa pt: Przesunięcia. Pierwiastki performatywne w twórczości pracowników Wydziału Rzeźby Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Swoje prace prezentują: Janusz Bałdyga, Robert Bartel, Jarosław Bogucki, Marta Bosowska, Sławomir Brzoska, Tomasz Drewicz, Rafał Górczyński, Łukasz Gruszczyński, Jacek Jagielski, Karolina Komasa, Rafał Kotwis, Danuta Mączak, Martyna Pająk, Kazimierz Raba, Dawid Szafrański.

W Galerii Oranżeria można zwiedzać wystawę pt: Struktura bieli. Jej autorem jest Janusz Janczy. Rzeźby Małgorzaty Kopczyńskiej pt: Ambiwalencja można podziwiać w Galerii Kaplica.

I jeszcze jedna ekspozycja w Orońsku. Wyjątkowa! „Wystawa, której nikt nie zobaczy” to połączenie autorskiego projektu Idy Karkoszki „Let’s watch humans die…” z koncepcją Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku na stworzenie wydarzenia-symbolu sytuacji w związku z pandemią COVID-19. Można podziwiać na … dachach Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku!

Retrospektywa Wojciecha Fangora w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Foto: materiały prasowe