Od 9 maja 2020 roku galerie i park w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku są ponownie otwarte dla publiczności. Ze względu na konieczność zachowania bezpieczeństwa epidemiologicznego nadal pozostaje zamknięty hotel w Domu Rzeźbiarza i kawiarnia.

W Muzeum Rzeźby Współczesnej czynna jest wystawa pt: Przesunięcia. Pierwiastki performatywne w twórczości pracowników Wydziału Rzeźby Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Swoje prace prezentują: Janusz Bałdyga, Robert Bartel, Jarosław Bogucki, Marta Bosowska, Sławomir Brzoska, Tomasz Drewicz, Rafał Górczyński, Łukasz Gruszczyński, Jacek Jagielski, Karolina Komasa, Rafał Kotwis, Danuta Mączak, Martyna Pająk, Kazimierz Raba, Dawid Szafrański.

KAMPANIA SPOŁECZNA

W Galerii Oranżeria można zwiedzać wystawę pt: Struktura bieli. Jej autorem jest Janusz Janczy. Rzeźby Małgorzaty Kopczyńskiej pt: Ambiwalencja można podziwiać w Galerii Kaplica.

I jeszcze jedna ekspozycja w Orońsku. Wyjątkowa! „Wystawa, której nikt nie zobaczy” to połączenie autorskiego projektu Idy Karkoszki „Let’s watch humans die…” z koncepcją Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku na stworzenie wydarzenia-symbolu sytuacji w związku z pandemią COVID-19. Można podziwiać na … dachach Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku!

Retrospektywa Wojciecha Fangora w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Foto: materiały prasowe

Dla dziecka - zobacz na Ceneo
Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Dodaj komentarz