Miejska Biblioteka Publiczna wznawia działalność, choć w zmienionej formie

Wypożyczać książki będzie można tylko w Bibliotece Głównej przy ul. Piłsudskiego. Cała procedura wypożyczenia i zwrotu książek odbywać ma się bezkontaktowo.

Ze względu na duże zainteresowanie wypożyczaniem książek w trakcie pandemii Miejska Biblioteka Publiczna zdecydowała się od 30 listopada wznowić działalność.

Zbiory wypożyczalni głównej, wypożyczalni dla dzieci oraz wypożyczalni i czytelni zbiorów multimedialnych Miejskiej Biblioteki Publicznej będą udostępniane czytelnikom przed budynkiem przy ul. Piłsudskiego 12. Nie dotyczy to jednak księgozbiorów filii.

Wprowadzono nowe i bezkontaktowe procedury wypożyczeń i zwrotów w czasie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Czytelnik zamawia wybrane książki przez katalog online, telefonicznie lub poprzez pocztę elektroniczną, następnie bibliotekarz kompletuje zamówienia i umawia z czytelnikiem termin oraz konkretną godzinę odbioru. Następnie rejestruje się zbiory na koncie czytelnika i przygotowuje paczkę z zamówionymi egzemplarzami, którą oznacza się numerem karty czytelnika i godziną odbioru. Pracownik biblioteki o określonej godzinie zostawia paczkę na stoliku przed wejściem do biblioteki, którą czytelnik odbiera i zostawia ewentualne zwroty.

Nieodebrane w ciągu 10 minut od umówionej godziny książki wracają do zbiorów biblioteki i nie podlegają kwarantannie. Zwroty pozostawione przez czytelników przed budynkiem na specjalnym stanowisku są zdejmowane z konta czytelnika i podlegają trzydniowej kwarantannie. Stanowisko zwrotów po każdym zdjęciu książek jest dezynfekowane.

Odbiór i zwrot książek będzie odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17. Czytelnicy, by uniknąć kolejek, będą umawiani co 15 minut Termin odbioru książek można umawiać od następnego dnia po ich zamówieniu.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu