Międzynarodowe sukcesy Orkiestry Grandioso [VIDEO]

W Międzynarodowym Konkursie Mistrzowskim Orkiestr Marszowych w Malezji Orkiestra Grandioso Radom zdobyła Złoty Medal, a Małe Grandioso Radom zdobyła Brązowy Medal.

W konkursie wzięło udział 26 zespołów z Malezji, Tajlandii, Sri Lanki, Chin, Urugwaju, USA, Meksyku, Kolumbii, Indonezji oraz Polski. Swój występ radomski zespół transmitował on-line.

To nie jedyny sukces orkiestry Grandioso pod koniec ubiegłego roku.

W XXIV Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych i Big Bandów – Łobez 2020 ON-LINE (finał i ogłoszenie wyników odbyło się 23 grudnia 2020) Mażoretki Grandioso zdobyły: I miejsce w kategorii zespołów do lat 18. W całym konkursie Grand Prix przypadło zespołowi z Rosji. W kategorii występ solowy z buławą z towarzyszeniem orkiestry: I miejsce – Alicja Zioło (Orkiestra Grandioso), II miejsce – Michalina Banasiak (Orkiestra Grandioso). Dziewczęta pracują pod kierunkiem Renaty Maciejewskiej.

Facebook.com

W Konkursie Thailand World Music Championships 2020 w Tajlandii (finał i ogłoszenie wyników odbyło się 20 grudnia 2020): w kategorii koncertu w Dywizji 1 (najwyższej) Orkiestra Grandioso Radom pod kierunkiem Dariusza Krajewskiego zajęła 7 miejsce z wynikiem 76,2 pkt./100 i Srebrnym Medalem, a także 6 wynik w konkursie nagrody publiczności (spośród 74 zespołów). Orkiestra Grandioso wystąpiła na tym festiwalu jako jedyny zespół z Europy.

Orkiestra Grandioso powstała w 1978 roku. Zespół działa w Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu. Składa się z dzieci i młodzieży w wieku 8 do 24 roku życia. Jest jedną z najlepszych młodzieżowych orkiestr w Polsce i Europie. Jest także jedną z największych młodzieżowych orkiestr w Polsce, liczącą ponad 200 osób podzielonych na 3 grupy: początkujący, Małe Grandioso, Orkiestra Grandioso.

Dyrygent Dariusz Krajewski jest absolwentem m.in. Akademii Muzycznej w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jako pedagog jest twórcą sukcesów swoich uczniów na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. W roku 2018 i 2020 był Stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.