Mezoterapia okolic oczu – rewitalizacja spojrzenia

Pierwsze zmarszczki wokół oczu zaczynają się pojawiać około 30. roku życia. Czy warto już wtedy zacząć działania prewencyjne?

Odpowiedź brzmi – tak!

Oczywiście najważniejszą rolę w tym momencie pełni odpowiedni krem wokół oczu. Powinien on zawierać NMF (naturlany czynnika nawilżający), witaminy A, E czy też ceramidy, odpowiedzialne za zatrzymywanie wody w skórze. Oczywiście nie są to jedyne dobre składniki dla skóry wokół oczu.

Często, gdy odziedziczyłaś bogatą mimikę lub po prostu dużo się uśmiechasz, warto skorzystać z kremów zawierających składniki naśladujące botox: spilantol, argirelinę lub DMAE.

Kiedy najlepiej zacząć dbać o skórę wokół oczu w salonie urody?

I tu odpowiedź nie brzmi jednoznacznie. U każdego indywidualnie. Konsultacja na miejscu czy komputerowe badanie skóry urządzeniem LUMISCAN 3D, umożliwia nam podanie wskazówek szytych na miarę. W najbliższej przyszłości ułatwią nam to również urodowe badania genetyczne.

O co pytają Klientki?

Kiedy zacząć stosować mezoterapię wokół oczu?

Najlepiej wówczas, kiedy dostrzegasz już zmarszczki, które są na tyle delikatne, że zastosowanie 3 zabiegów wyraźnie poprawi stan Twojej skóry.

Czy moja skóra się uzależni?

Twoja skóra nie uzależnia się od działań kondycjonujących, krótkoterminowych i nie sposób rozleniwić skóry kilkoma zabiegami. To jest przeszły model myślenia. Aktualnie w metodzie smart aging reagujemy bardziej zapobiegawczo, niż naprawczo.

Czy jak zacznę, to już zawsze będę musiała „to” robić?

Jeśli zaczniesz profilaktykę przeciwzmarszczkową to stanie się to Twoim modelem życia. Po prostu dbasz o siebie. Twój proces starzenia idzie po prostu swoim tempem, zapisanym genetycznie oraz przy udziale Twojej własnej pielęgnacji.

Dlaczego warto skorzystać z mezoterapii Filorga 135HA?

Ze względu na bogaty skład i bezpieczeństwo zabiegu. Ten bogaty, odżywczy koktajl zawiera kwas hialuronowy 5 mg/ml, 23 aminokwasy, 13 witamin, 6 koenzymów, 6 składników mineralnych, 5 kwasów nukleinowych. Terapia w pełni biologiczna, z medycznym certyfikatem.

Jest również bezpieczna. Najkrótsze z możliwych igiełki, wyprofilowane w kształcie łyżeczki, umożliwiają skuteczne i bezbolesne podanie, bez ryzyka pękniętych naczyń czy siniaków.

Skuteczna kuracja to zabieg składający się od 3 do 5sesji co 2 tygodnie, następnie 1 zabiegu raz na 1 – 2 miesiące w celu podtrzymania efektu. W przypadku głębszych zmarszczek, które wyraźnie zaznaczyły swoją obecność, należy przemyśleć włączenie terapii laserem frakcyjnym nieablacyjnym Emerge, w celu osiągnięcia maksymalnych efektów.