Marek Raczkowski gościem „Fosy pełnej Kultury”

Marek Raczkowski - rysunek 2

Jest jednym z najbardziej rozpoz­nawal­nych pol­s­kich rysown­ików. Obnaża absurdy rzeczy­wis­tości za pomocą ilus­tracji. Zapowiada się ciekawe spotkanie w Fosie pełnej Kultury!

Marek Raczkowski to artysta plastyk, malarz, plakacista i satyryk. Jako rysownik zadebiutował w 1992 roku. Od 1993 roku był stałym rysownikiem tygodnika „Polityka”. Jego rysunki ilustrowały teksty w „Obserwatorze codziennym”, „Życiu”, „Gazecie Wyborczej”, Przez 12 lat, do września 2013, był rysownikiem „Przekroju”. Obecnie rysuje dla portalu Gazeta.pl.

Jest laureatem Grand Press 2003 w kategorii publicystyka, nagrody Fundacji Kultury Polskiej przyznanej mu w 2004 przez Sławomira Mrożka. Jest również autorem okładki płyty rapera Łona „Absurd i nonsens”. W 2013 roku nakładem wydawnictwa Czerwone i Czarne ukazał się wywiad z Markiem Raczkowskim „Książka, którą napisałem, żeby mieć na dziwki i narkotyki”.

W „Studiu Fosa” z Markiem Raczkowskim rozmawiać będzie Paweł Błach z Działu Projektów Kulturalnych Amfiteatru. Początek spotkania w Kawiarni Artystycznej 1 sierpnia (sobota) o godz. 16.30.

W wyniku obostrzeń liczba miejsc na spotkanie jest ograniczona. Obowiązuje rejestracja internetowa – formularz rejestracji.

Marek Raczkowski - rysunek1
Rysunek: Marek Raczkowski