Mama Ginekolog ostro krytykuje wyrok TK

Nicole Sochacki-Wójcicka, czyli autorka popularnego bloga „Mama Ginekolog”, zabrała głos w sprawie zaostrzenia przepisów aborcyjnych. „Szczerze jestem wk**wiona” – napisała na Instagramie lekarka.

Autorka poczytnego bloga poświęconego m.in. „uświadamianiu polskich kobiet w zakresie dbania o zdrowie w ciąży” postanowiła zabrać głos w sprawie kontrowersyjnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

W opublikowanym na Instagramie poście lekarka skrytykowała decyzję sędziów, odnosząc się zarazem do stale podnoszonych w mediach zarzutów względem protestujących osób. Niektórych razi bowiem używanie podczas manifestacji wulgaryzmów. A jednym z przewodnich haseł protestów jest kierowany pod adresem partii rządzącej, sędziów trybunału i hierarchów Kościoła Katolickiego okrzyk „Wyp***dalać”.

„Jako Polka, matka trzech synów, w tym jednego, który zmarł przy porodzie ze względu na powikłania ciąży, które zagrażały mojemu życiu, jako matka wcześniaka, który żyje dzięki postępowi medycyny prenatalnej, perinatologii oraz neonatologii, który +zajmował+ 54 dni oddział intensywnej terapii oraz patologii noworodka, lekarka, która od 10 lat pomagała blisko 20 tys. kobiet w ciąży – nie jestem zaniepokojona czy pełna obaw… oj nie! Jestem zła! Szczerze jestem wk**wiona. Życie dla kobiet w powikłanej ciąży, z dziećmi z wadami, dla kobiet, które po prostu wiedzą, że tego nie udźwigną nigdy już nie będzie bajka? – to dlaczego wymagają od nas kulturalnego słownictwa niczym z bajki. Tym bardziej nie rozumiem, czemu tego wymagają, kiedy to oni wykazali się szczytem prostactwa i braku taktu, zabierając nam godność i prawo do decyzji o własnym ciele”– napisała oburzona Sochacki-Wójcicka.

W kolejnym poście Mama Ginekolog odniosła się do słów Jarosława Kaczyńskiego, który zaapelował wczoraj do Polaków, by „bronili kościołów i Polski”” przed strajkującymi tłumami. Choć nazwisko prezesa PiS nie padło, aluzja zdaje się być nader oczywista.

„Być może gadam od rzeczy, bo jestem lekarzem – niedotlenionym i odwodnionym – który namawia Was do protestu przeciwko temu, co zgotował nam kobietom rząd… być może. Ale tego, co usłyszałam przed kilkoma chwilami, nie mogę przemilczeć. Pewien Pan – który ma małe pojęcie o dzieciach, o rodzinie, a tym bardziej o medycynie prenatalnej i położnictwie – mam wrażenie, że gada głupiej ode mnie. A to on rządzi rządzącymi krajem, który kocham. I wiecie co. Serce mi pęka. Jak można nawoływać do takich podziałów. Weź się? chłopie w garść! Serdecznie i uprzejmie Cię proszę?. Ty naprawdę nie doceniasz polskich kobiet. Wypowiadasz wojnę – może po prostu to ci daje adrenalinę… może o to chodzi? Ja nie wiem, ale wiem, że wygramy” – podsumowała dobitnie Sochacki-Wójcicka.

Blogerka Nicole Sochacki-Wójcicką znana jest rónież ze swojej zbiórki na Instagramie dla WOŚP. Cały dochód ze sprzedaży swoich e-booków postanowiła przekazać na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zbiórka przerosła najśmielsze oczekiwania. Mamaginekolog zebrała ponad milion złotych!

Instagram Mama-ginekolog obserwuje obecnie blisko 750 tysięcy internautów

Nicole Sochacki-Wójcicka jest ginekologiem-położnikiem w trakcie specjalizacji. Ukończyła I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w czerwcu 2010 roku. „Tygodniowo mam do czynienia z przynajmniej 50 kobietami w ciąży. Badam, doradzam, prowadzę. A co ważniejsze, uważam, że mam najlepszą pracę na ziemi. Ponieważ codziennie jestem przy najszczęśliwszych chwilach w życiu człowieka: od poczęcia do narodzin”, pisze na swoim blogu, gdzie doradza kobietom, odpowiada na najbardziej nurtujące pytania, dotyczące ciąży i narodzin dziecka.