Malediwy. Zagrają na tarasie Elektrowni

Malediwy to duet, w skład którego wchodzą Marek Pospieszalski i Qba Janicki, wszechstronni improwizatorzy, wywodzący się ze środowisk o wieloletnich tradycjach muzycznych.

Muzycy mają na swoich kontach współpracę w takich zespołach, jak Wojtek Mazolewski Quintet, Tirvyous Wagon, Power of the Horns czy Hot God a także udział w dziesiątkach formacji z artystami z całego świata, wśród których znalazły się takie nazwiska, jak Roscoe Mitchell, Toshinori Kondo, Marco Eneidi czy Dennis Gonzales.

Pierwszy wspólny album duetu „Afroaleatoryzm” ukazał się w 2018 nakładem wytwórni LADO ABC. Tym razem zespół powraca z nową płytą „Dolce Tsunami” wydaną przez trójmiejską oficynę Coastline Northern Cuts. W odróżnieniu od poprzedniego albumu, zarejestrowanego podczas koncertu w bydgoskim Mózgu, na „Dolce Tsunami” spotkamy się z materiałem studyjnym, który swoim brzmieniem silnie odbiega od powiązań z free jazzem czy swobodnie interpretowaną muzyką afrykańską, inspirując się technikami i sposobem myślenia strukturalnego, charakterystycznymi dla sceny sound artowej.

Dzieje się tak za sprawą koncentracji obydwu twórców na wątku amplifikacji instrumentów akustycznych przy pomocy przetworników piezoelektrycznych czy też wzmacniaczy gitarowych, a także osadzeniem różnorodnego pod względem stylistycznym materiału dźwiękowego, w ciepłej, analogowej, pełnej rezonansu przestrzeni, wykreowanej poprzez precyzyjnie kontrolowane sprzężenia zwrotne.

Koncert odbędzie się 25 września, godz.20, w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu. Bilety w przedsprzedaży – 15 zł, w dniu koncertu 20 zł. Liczba dostępnych miejsc – 70.

W trakcie koncertu obowiązkowe są maseczki i zachowanie odległości pomiędzy innymi uczestnikami.