Konkurs plastyczny na afisz trwa. Weź udział!

Teatr w Radomiu przedłuża termin zgłaszania prac do konkursu na afisz akcji „Ulica Teatralna”. Został wydłużony z powodu utrudnień spowodowanych epidemią koronawirusa.

Jeśli warunki pozwolą, od lipca do końca sierpnia, na ulicach i placach Radomia będą odbywać się spektakle uliczne, w których wezmą udział grupy teatralne z całej Polski. W założeniu organizatorów ma być to „super wydarzenie, święto teatru, strumień pozytywnej energii”.

Dla zwycięzców przewidziane są nagrody: 1 000 złotych, karnet na Festiwal Gombrowiczowski oraz zaproszenie na przedpremierowy pokaz sztuki Maksyma Gorkiego „OSTATNI”.

Założenia dla projektu afisza: oryginalny projekt graficzny oraz harmonogram wydarzeń.

Prace należy dostarczyć osobiście lub wysłać pocztą w nieprzekraczalnym terminie do 5 czerwca 2020 r. na adres: Teatr Powszechny im. J Kochanowskiego, Plac Jagielloński 15, 26-600 Radom z dopiskiem: Konkurs Plastyczny „Ulica Teatralna”. Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Kto wystąpi?

Teatr KTO – spektakl „Peregrinus”

Spektakl prezentowany był w Anglii, Chinach, Chorwacji, we Francji, w Gruzji, Hiszpanii, Iranie, Japonii, Kanadzie, Korei, na Litwie, w Niemczech, Rosji, Rumunii (nagroda Tony’ego Bulandra dla najlepszego spektaklu ulicznego na Babel Fast w Targoviste 2016), USA, we Włoszech oraz w wielu miastach Polski.

Więcej informacji – strona internetowa przedstawienia

Teatr MIMO – spektakl „W niemym kinie”

Spektakl jest opowieścią o człowieku, jego radościach, słabościach, targających nim emocjach, jego pragnieniach i tęsknotach.
​Slapstick, komedia ciała i sytuacji, niebanalna współczesna muzyka oraz historie z życia wzięte, które decydują o ponadczasowości takiego rodzaju wypowiedzi. Humor poza słowami, poezja ciała, komedia zdarzeń, iluzja czyli prawdziwa magia teatru.
Okazuje się, że powrót do świata marzeń jest możliwy.

Więcej informacji: strona internetowa przedstawienia

Teatr Ósmego Dnia – spektakl „Arka”

Arka wciąż przypomina nam, że żyjemy w epoce uciekinierów, tułaczy i koczowników, którzy przemierzają kontynenty, ogrzewają dusze wspomnieniami duchowego czy etycznego, niebiańskiego czy geograficznego, prawdziwego czy urojonego domu. Jego symbolem w spektaklu jest wielki uskrzydlony statek – wielopoziomowa, ruchoma scena, kolejne wcielenia Arki Noego, która, gdy przymkniemy powieki, może przeobrazić się w łódź Eneasza, Mayflower czy skleconą z gumowych pontonów kubańską tratwę dryfującą ku wybrzeżom Florydy.

Więcej informacji – strona internetowa przedstawienia

Teatr Klinika Lalek – spektakl „Cyrk Tarabumba”

Ekologiczne, lalkowe widowisko cyrkowe, w którym w rolach zwierząt występują lalki i duże „nadmarionety” (marionetki zwierząt w ich naturalnych wielkościach), a w rolach artystów cyrkowych aktorzy w planie żywym.

Więcej informacji – strona internetowa przedstawienia

Teatr Biuro Podróży – spektakl „Carmen Funebre”

Inspiracją do powstania tego przestawienia były nasilające się konflikty etniczne, wybuchy nacjonalizmu i wojna w Bośni. Podczas pracy nad spektaklem członkowie zespołu spotkali się z uchodźcami z byłej Jugosławii. Ich relacje przyczyniły się do powstania uniwersalnych metafor opisujących los wygnańców. W przedstawieniu nielinearna historia rozgrywa się w planie realistycznym oraz metafizycznym.

Więcej informacji – strona internetowa przedstawienia