Kolejny spacer i sesja bezdomnych psiaków

Jeśli nie macie planów na niedzielę, a lubicie robić zdjęcia, możecie wspomóc wolontariuszy radomskiego schroniska. Po raz kolejny organizują wyjście z psami połączone z sesją adopcyjną.

To już trzeci spacer, w którym radomianie nie tylko mogą wesprzeć wolontariuszy w wyprowadzeniu bezdomnych zwierząt na spacer, ale też pomóc w wykonaniu zdjęć, które później zostaną wykorzystane w ogłoszeniach adopcyjnych.

W wydarzeniu udostępnionym w serwisie Facebook organizatorzy spaceru poszukują fotografów oraz kierowców, którzy przewiozą psiaki w ustalone miejsca spaceru.

„Ze względu na obostrzenia związane z pandemią akcja odbywać się będzie w różnych częściach miasta. Wolontariusze przewiozą zwierzęta m.in. do lasu na Koniówce czy do parków – Kościuszki czy Starego Ogrodu. Miejsca cały czas są aktualizowane, dlatego jeśli ktoś ma przyjazne serducho dla bezdomnych zwierzaków, proszę o kontakt. Mamy sytuację pandemiczną, ale nie możemy tracić z oczu potrzeb zwierząt” – opowiada organizatorka spaceru, wolontariuszka, Ola Pisarek.

Numer telefonu oraz szczegóły dotyczące spaceru znajdziecie pod linkiem kierującym do wydarzenia (Facebook)

To właśnie dobre zdjęcia zwiększają szansę na adopcję. Obraz skulonych w kącie boksu psów, często przestraszonych działa na wyobraźnię i wzbudza współczucie. Często też obawy względem zachowania dorosłego już psa. To nie ułatwia znalezienia nowego domu dla bezdomnego zwierzęcia.

A jak działają zdjęcia pełne ekspresji? Pokazują prawdziwy charakter psa i zwiększają szansę na to, że może część osób pomyśli, że to właśnie ten zwierzak rozświetli ich życie.

„Każdy pies, który trafia do schroniska, jest ogłaszany w mediach społecznościowych i serwisach ogłoszeniowych. Piękne, niezwykłe zdjęcia są dla nich szansą na adopcję. Zdarzało już się tak, że psiaki, właśnie dzięki dobrym zdjęciom, trafiały do rodzin w innej części kraju. Poza tym sesja to świetna okazja na wyjście poza schronisko. Psiaki mają okazję poznać inne środowisko, przyzwyczaja się do miejskiego szumu i jazdy samochodem” – wyjaśnia Ola Pisarek.

Dlatego jeśli chcecie pomóc sfotografować kilka zwierzaków, nie czekajcie. Możecie zrobić dobry uczynek!

Źródło: OK!magazyn