Kino pod chmurką wjeżdża do Radomia

Kina samochodowe mają swój czas – cieszą się niezwykłą popularnością w Niemczech czy w Czechach. Teraz czas na Polskę. Być może w Radomiu i regionie niebawem ruszy kilka takich projektów.

Kultura dostosowuje się do czasu pandemii i już wkrótce do naszego regionu zawita kino samochodowe. Pokazy filmowe organizowane będą na dużych parkingach. Każdy z nich pomieści 100-150 samochodów. Film wyświetlany będzie na wielkim ekranie, a dźwięk wysyłany będzie falami radiowymi prosto do samochodów.

Kina samochodowe i plenerowe mogą prowadzić działalność od poniedziałku, 18 maja. Na otwarcie tradycyjnych kin musimy jeszcze poczekać.

Kino samochodowe to pomysł sięgający lat 30. XX wieku, ale Amerykanie pokochali ten rodzaj rozrywki w latach 50. i 60. Jedno z największych kin mieściło się w stanie Nowy Jork: miało 2,5 tysiąca miejsc dla samochodów, własną restaurację i plac zabaw dla dzieci, a to wszystko na powierzchni ponad 11 hektarów.

Z informacji, które pojawiają się w sieciach społecznościowych wynika, że coraz więcej miast w Polsce decyduje się na taki krok. Biorąc pod uwagę, że kina stacjonarne jeszcze nie mogą wznowić swojej działalności, te samochodowe wydają się najlepszym i najbezpieczniejszym wyjściem. Choć jeszcze nie do końca znane są wszystkie szczegóły organizacyjne imprez, informacje o wydarzeniach w Radomiu wzbudzają duże zainteresowanie.

Kino Samochodowe Radom – Poland Tour 2020 – 3 lipca 2020 roku

Organizator, Klub Młodych Liderów, nie zdradza jeszcze umiejscowienia kina. Na seans będzie zorganizowany na dużych parkingach, z których każdy ma pomieścić do 150 samochodów.

Film ma być wyświetlany na ogromnym ekranie o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych, a dźwięk wysyłany będzie falami radiowymi prosto do samochodów. Repertuar uczestnicy mają wybrać wspólnie w internetowym głosowaniu na Facebooku. Całość ma być w amerykańskim klimacie, z szeregiem atrakcji i konkursów.

Link do wydarzenia na portalu Facebook – Kino Samochodowe w Radomiu

Movie Drive Radom – wstępnie 27 maja 2020 roku

Organizator wydarzenia Movie Drive Radom nie zdradza na razie lokalizacji. O filmach decydować będą widzowie w ankietach organizowanych na facebookowych wydarzeniach, spośród zaproponowanych tytułów filmów.

Podczas seansów wydzielone mają być strefy Food Truck Drive czy Popcorn Drive z bezkontaktowym odbiorem zamówienia.

Organizatorzy planują dla widzów dodatkowe atrakcje, konkursy z nagrodami oraz stworzenie aplikacji z repertuarem i możliwością zamawiania. Już teraz dostępne na stronie wydarzenia są konkursy, w których można wygrać wejściówki z pakietami kinomana. Przewidywany koszt biletu – 40 zł.

Link do wydarzenia na portalu Facebook – Movie Drive Radom