„Kino na tarasie” w radomskiej Elektrowni

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu przygotowało dla miłośników kina pod chmurką specjalny letni cykl filmowy.

Projekcje odbywać się bądą na tarasie placówki. Widzowie będą mogli obejrzec seanse siedząc na leżakach. Projekcje odbywać się będą we wtorki, po zachodzie słońca, stąd godzina rozpoczęcia poszczególnych seansów jest umowna.

Sprzedaż biletów odbywac się będzie tylko w dniu projekcji od godz. 14. W przypadku niepogody, jak zaznacza organizator, seans się nie odbędzie.

Ze względu na przepisy dotyczace obostrzeń związanych z pandemia, obowiązują również ograniczenia w liczbie miejsc, widzowie będą mieli mierzoną temperaturę ciała, obowiązują maseczki i dezynfekcja dłoni.

Wszystkie filmy dozolone są od 15 roku życia. Cena biletu – 5 zł.

Kalendarz projekcji Kina na tarasie:

30 czerwca, godz. 21.15
SERCE JAMAJKI

dokumentalny, reż. Peter Webber, Francja 2019, (100’) premiera
Tytuł filmu to nazwa unikalnego projektu, który połączył legendarnych weteranów reggae – takich jak Ken Boothe, Winston McAnuff czy Cedric Myton – oraz ich dużo młodszych kolegów. To spotkanie przyniosło nie tylko znakomitą akustyczną płytę „The Soul of Jamaica” z 2017 roku, ale i potwierdziło żywotność tej muzyki w kolejnych pokoleniach. Film pokazuje, jak dziś wygląda dzień powszedni starszych panów z dredami. Przywołuje także ciemne strony życia na rozkołysanej wyspie i wolnościową atmosferę miejsca, w którym narodził się ów muzyczny fenomen.

14 lipca, godz. 21.15
STANICZEK

dramat, komedia, reż. Veit Helmer, Niemcy,
Azerbejdżan 2018, (90’) premiera
Maszynista Nurlan za chwilę przechodzi na emeryturę. Wyrusza w swoją pożegnalną trasę i niespodziewanie o lokomotywę zaczepia się …stanik. Nurlan wynajmuje pokój w Baku i wyrusza na pełne poświęcenia poszukiwania po całym mieście. Chce oddać własność tej jednej, jedynej właściwej osobie.

28 lipca, godz. 21.
TAJEMINICE SILVER LAKE

kryminał, reż. David Robert Mitchell, USA 2018 (140’)
David Robert Mitchell, twórca horroru „Coś za mną chodzi”, powraca pełnym czarnego humoru kryminałem nawiązującym do klasycznych filmów noir. W rolach głównych Andrew Garfield („Niesamowity Spider-Man”, „Przełęcz ocalonych”) oraz Riley Keough („American Honey”, „Mad Max: Na drodze gniewu”).
To niezwykle zabawna, pełna zaskakujących pomysłów i zwrotów akcji historia śledztwa, w którym poszlaki znajdują się w każdym popkulturowym artefakcie, a nic nie jest takie, jakie się nam zdaje. Czy największa w historii teoria spiskowa, skrywająca najmroczniejsze tajemnice Los Angeles, może okazać się prawdą?

1 sierpnia, godz. 20.30
PIRANIE

dramat, reż. Claudio Giovannesi, Włochy 2019 (110’) premiera
Piętnastolatki – Nicola, Tyson, Lollipop, Briatò – posiadają broń i władzę w mieście. Są jak bracia, handlują narkotykami, rabują i zabijają bez skrupułów. Srebrny Niedźwiedź – Najlepszy scenariusz w Berlinie oraz wiele innych nagród na festiwalach filmowych.

25 sierpnia, godz. 20
JEZIORO DZIKICH GĘSI

kryminał, reż. Yi’nan Diao, Chiny, Francja 2019 (117’) premiera
Główny bohater filmu, gangster Zhou, wpada w poważne tarapaty. Po tym, jak omyłkowo zastrzelił policjanta, sam staje się ruchomym celem. Jedyną szansą dla mężczyzny jest ucieczka. Pomocy Zhou szuka u miejscowej prostytutki. To właśnie kobieta ma być jego łącznikiem ze światem. Zwłaszcza że nikomu oprócz niej nie może zaufać. W pogoń za bohaterem rusza bowiem nie tylko żądna zemsty policyjna jednostka specjalna, ale i skuszeni potencjalnym zarobkiem łowcy nagród, a w tle pojawia się również była żona mężczyzny.