Jedyne kino w Radomiu otwiera się w Elektrowni

Od niedzieli, 14 lutego będzie się można wybrać do kina w Radomiu tylko w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia. To jedyne kino w Radomiu, które zdecydowało się wznowić swoją działalność.

Od najbliższego piątku, 12 lutego zgodnie z decyzją rządu mają zostać otwarte dla 50 procent publiczności teatry, kina, filharmonie i teatry, ale jaka zaznaczono – na okres próbny, dwóch tygodni i w reżimie sanitarnym.

W Radomiu sieci kin Multikino i Helios nie zdecydowały się na otwarcie. Filmy będzie można jedynie obejrzeć w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia.

Od niedzieli do czwartku, 18 lutego będzie można zobaczyć przygodowy film dla dzieci (od 8 lat) „Halvdan – prawie wiking”, amerykański thriller kryminalny „Obraz pożądania” oraz francusko-niemiecki dramat „Tylko zwierzęta nie błądzą”.

Z kolei o 22 lutego wznowić ma działalność Dyskusyjny Klub Filmowy. Pierwszą projekcją będzie film z cyklu Archiwum Kina – czarna komedia „Sklepik z horrorami”.

Elektrownia zachęca do zakupu biletów przez swoją stronę internetową. W siedzibie bilety można kupować dopiero w niedzielę przed pierwszym seansem.

W kinie obowiązują maseczki, dezynfekcja, zachowanie bezpiecznej odległości (1,5 m).