Jak wyczyścić białe buty?

Latem często nosimy białe trampki. Pasują do wielu stylizacji, jednak aby robiły dobre wrażenie, powinny być czyste. Problem w tym, że szybko się jednak brudzą. Oto nasze sposoby na ich wyczyszczenie.

Soda
Zmieszajcie kilka łyżeczek sody z wodą, namoczcie ściereczkę i przetrzyjcie obuwie. Jeżeli zabrudzenie nie chce zejść, możecie użyć szczoteczki do zębów.

Sok z cytryny
Zapewne doskonale znacie jego właściwości rozjaśniające skórę. Sprawdzi się także w czyszczeniu obuwia. Zmieszajcie go z wodą i również przetrzyjcie nim obuwie. Nadaje się zarówno do czyszczenia gumowych powierzchni, jak i materiałowych.

Detergenty
Zapewne każda z was ma je w łazience. Wystarczy, że np. niewielką ilość CIF nałożycie na szmatkę i przetrzecie obuwie. Dla lepszego efektu możecie użyć szczoteczki.

Chusteczki do demakijażu
Zazwyczaj używacie ich tylko do twarzy? Wypróbujcie je także do czyszczenia obuwia. Przydają się szczególnie w trakcie wyjazdów.

Ocet
Ratunkiem dla skórzanych butów będzie mieszanka octu i wody naniesiona na zabrudzenia za pomocą szmatki.

Płyn do mycia naczyń i pasta do zębów
Do czyszczenia białych trampek doskonale sprawdzi się płyn do mycia naczyń naniesiony za pomocą szczoteczki. Pianę należy zebrać białym ręcznikiem. Następnie należy nanieść pastę do zębów i wetrzeć ją w buty.

Zasypka dla dzieci
To kolejny sposób na wyczyszczenie białych butów. Zasypkę połącz z wodą w takich samych proporcjach i nanieś na obuwie. Mokre miejsca wysusz suszarką, puder, który powstanie po prostu strzep.