Inauguracja lata z Radomską Orkiestrą Kameralną

Po blisko trzech miesiącach przerwy muzycy ROK wracają do koncertowania na żywo. Muzyka Chopina zdominuje czerwcowy koncert. Wystąpi m.in. wybitny pianista Michał Drewnowski.

W tym roku mija 210 lat od urodzin jednego z największych polskich kompozytorów, Fryderyka Chopina. Podczas koncertu Michał Drewnowski wykona Koncert fortepianowy e-moll op. 11 (utwór powstał w 1830 roku) oraz Serenadę na smyczki op. 20 Edwarda Elgara (napisaną w 1892 roku).

Radomska Orkiestra Kameralna wykona również najpiękniejsze fragmenty romantycznych serenad Mieczysława Karłowicza, Antonina Dvoráka i Piotra Czajkowskiego.

Michał Drewnowski pierwsze lekcje fortepianu rozpoczął we Włoszech w wieku 8 lat pod kierunkiem ojca, Marka Drewnowskiego, również pianisty. Naukę kontynuował po powrocie do Polski w Liceum Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, w 2001 ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie fortepianu Marka Drewnowskiego. Studiował również w Konserwatorium Muzycznym w Genewie. W latach 2000-2002 występował w Teatrze Nowym w Warszawie jako aktor-pianista w przedstawieniu Adama Hanuszkiewicza „Chopin, jego życie, jego miłość, jego muzyka…” w roli Fryderyka Chopina.

Koncert inauguracyjny odbędzie się w niedzielę, 21 czerwca o godz. 18 w sali koncertowej ROK przy ul. Żeromskiego 53. Bilety w cenie 10 zł można kupić w kasie ROK a także online na portalu biletyna.pl

Podczas koncertu obowiązują obostrzenia sanitarne – regulamin organizacji koncertów ROK