Iluzjoniści i kuglarze opanują Radom

Już po raz 9. do Radomia zawitają gwiazdy świata iluzji, magii i ekwilibrystyki. Przez dwa dni odbywać się będzie Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji El Kote Ex Just Edi Show

Już po raz 9. do Radomia zawitają gwiazdy świata iluzji, magii i ekwilibrystyki. Przez dwa dni odbywać się będzie Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji.

Wydarzenie na stałe wpisało się do kalendarza najciekawszych imprez przyciągając tłumy widzów. Niecodzienne występy artystów z całego świata będziemy w tym roku mogli podziwiać w ostatni weekend sierpnia.

Festiwal odbędzie się na ulicy Żeromskiego, fontannach oraz Placu Corazziego:

  • 29 sierpnia (sobota) w godzinach 17 – 21:30,
  • 30 sierpnia (niedziela) w godzinach 16 – 21:30.

Kto wystąpi

Festiwal to jedyna okazja, by podziwiać legendarne pokazy największych gwiazd sztuki ulicznej. Dzięki otwartej formule dostosowanej do odbiorców w każdym wieku, gwarantuje niezwykłą zabawę oraz niezapomniane wrażenia.

Jak co roku odwiedzą Radom światowe gwiazdy sztuki ulicznej oraz najlepsi artyści z Polski. Zobaczymy między innymi:

El Kote – Jose Orellana Diaz

Zdecydowany faworyt publiczności podczas poprzednich edycji Festiwalu. Chilijski temperament, niepowtarzalne poczucie humoru i spontaniczność to podstawa jego spektakularnego pokazu. Show to połączenie improwizacji z publicznością oraz niezwykłego talentu, zapewniające niezapomniane wrażenia.


Zaktakular – Zach Washer

Artysta z Nowej Zelandii. W swoim pokazie prezentuje elementy akrobatyki w kole (cyrwheel), balansowanie na wysokości, żonglerki oraz połykanie ognia. Całe show prowadzone jest w dynamiczny i zabawny sposób, tak , że widzowie nawet na chwilę nie są w stanie oderwać oczu od tego co dzieje się na scenie.


Logy on Fire – Logy Logan

Logy jest rodowitym Irlandczykiem z ponad 10-letnim doświadczeniem w występach ulicznych. Jego pokaz to połączenie sztuki cyrkowej, komedii oraz sporej dawki ryzykownych numerów. Jego interaktywny pokaz dopełniony jest rock’n’rollowym stylem, w którym prezentuje m.in. balans na konstrukcji rolla bowla, manipulacje obiektami, żonglerkę pochodniami oraz innymi niebezpiecznymi narzędziami.

EX

Spektakularny pokaz plucia ogniem! Artysta ryzykuje życiem tworząc ogromne, ogniowe show. Przedstawienie obejmuje żonglowanie, triki polegające na kręceniu ogromnymi podpalonymi linami oraz połykanie ognia. EX od 2015 roku jest pełnoetatowym artystą ulicznym. Wystawia swoje przedstawienie ponad 200 razy w roku.

Stage Horizon

Niezwykle dynamiczny i urozmaicony pokaz wykorzystujący wiele elementów pirotechnicznych. Jednym z wyróżniających jest niespotykane w Polsce balansowanie z kilkumetrowymi rurami pirotechnicznymi na głowie. Choreografia artystów w połączeniu z energiczną muzyką tworzy niezapomniane show.

Just Edi Show

Artysta, którego nie trzeba przedstawiać – pomysłodawca i współorganizator Festiwalu, artysta z wieloletnim doświadczeniem. Swoją przygodę ze sztuką uliczną zaczynał na ulicach Europy i Polski. Obecnie występuje na imprezach zamkniętych, jednak pokazy uliczne nie pozostają mu obojętne. Sentyment i pasja przyczyniają się do tworzenia Festiwalu i utrzymania tradycji street-show.