IKEA: W sprzedaży kapelusz wykonany z tego samego materiału co torba Frakta

W sieci sklepów IKEA w Australii pojawiła się limitowana edycja kapeluszy Knova. Są niebieskie i bardzo trwałe – wykonano je z tego samego materiału, z którego produkowane są kultowe torby szwedzkiej sieci – Frakta.

Zagraniczne media zaznaczają, że kapelusz spotkał się z dużym zainteresowaniem klientów sklepów stacjonarnych w Australii i został niemal natychmiast wyprzedany. Wciąż można go kupić m.in. na stronie internetowej IKEA, na Amazonie i na eBayu. Kosztuje 3,5 dolara.

https://www.facebook.com/ikea.au/photos/a.276205668287/10158730346348288/?type=3

„Ta czapka jest wykonana z tych samych wytrzymałych i trwałych materiałów, co jedna z najczęściej używanych toreb na świecie. Zapewnia ochronę na przed słońcem i deszczem oraz jest łatwy do utrzymania w czystości – wystarczy spłukać i wysuszyć” – czytamy w opisie kapelusza Knorva na stronie internetowej IKEA.

Trzy lata temu w ofercie IKEA pojawiło się już okrycie głowy wykonane z materiału, z którego produkowana jest torba Frakta. Była to czapka z daszkiem. Autorem tego projektu był Los Angeles Pleasures i Chinatown Market. Ta czapka powstała z torby Frakta – najpierw została pocięta na odpowiednie kawałki, a następnie odpowiednio złożona.

Okazuje się, że ze słynnej torby można wykonać prawie wszystko! Pomysłowi internauci i projektanci publikują swoje własne pomysły na jej wykorzystanie.

Co można z niej zrobić? Użytkownik Instagramu o nazwie zhijunwang proponuje wykorzystanie torby jako maski antysmogowej. Holenderskie studio Hagel – buto-skarpety. Do tego portfele, czapka, sandały, choker, a nawet stringi. Okazuje się, że wyobraźnia w zastosowaniu materiału nie zna granic…

https://www.instagram.com/p/B8Mx9ELA723/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.instagram.com/p/B8ox7UenBBw/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.instagram.com/p/BJr32Tfg6l9/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.instagram.com/p/BTufNnoFTg8/