IKEA otworzy sklep z meblami z drugiej ręki

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku w Szwecji pojawi się pierwszy sklep sieci IKEA, w którym sprzedawane będą meble z drugiej ręki. W ten sposób marka chce walczyć z nadmierną konsumpcją i marnotrawstwem produktów.

IKEA wielkimi krokami wchodzi na rynek rzeczy używanych – już wkrótce bowiem sieć otworzy swój pierwszy sklep, w którym znajdą się meble oraz drobne akcesoria do wyposażenia wnętrz z drugiej ręki. Zanim jednak owe przedmioty trafią do sprzedaży, zostaną poddane lekkiej renowacji.

W markecie dostępne będą również te produkty, które zostały uszkodzone na przykład podczas transportu do danego sklepu sieci. Z nieoficjalnych informacji wynika też, że „second hand” sieci IKEA ma pojawić się w galerii handlowej ReTuna z produktami wyłącznie z drugiej ręki. Galeria powstała w niewielkiej szwedzkiej miejscowości Eskilstuna z produktami tylko z drugiej ręki. Pomysłodawczyni miejsca Anna Bergstrom znalazła kompromis między konsumpcjonizmem a ideą zero waste.

IKEA już w ubiegłym roku ogłosiła uruchomienie pewnego programu, który został stworzony z myślą o naszym środowisku i zapobieganiu marnotrawstwa produktów. Chodzi bowiem o inicjatywę, w ramach której marka miała odkupywać od klientów nieużywane już przez nich meble i ponownie wystawiać je u siebie na sprzedaż w specjalnych miejscach w swoich marketach.