#hot16challenge z radomskim akcentem [VIDEO]

Akcja wsparcia służby zdrowia nabrała niesamowitego rozmachu. Do #hot16challenge2 dołączył również Norbi i Kękę.

Jeszcze miesiąc temu nikt raczej nie mógł przypuszczać, że tak wiele osób, różnych branż, różnych zawodów połączy swoje siły w akcji wsparcia polskich medyków.

Raperzy Taco Hemingway, Tede czy Peja, jak i Kuba Wojewódzki, Norbi, Zbigniew Stonoga, youtuber Klocuch czy prawnik Marcin Matczak wspólnie bawią się i wciągają pół polskiego show-biznesu do zabawy #hot16challenge2, której celem jest wsparcie walki z koronawirusem.

Zabawę #hot16challenge wymyślił sześć lat temu raper Solar, założyciel wytwórni SBM Label. Zainspirował go popularny wówczas Ice Bucket Challenge – wyzwanie polegające na oblaniu się kubłem lodowatej wody i wpłaceniu pieniędzy na pomoc chorym na stwardnienie zanikowe boczne. Uczestnicy nominowali kolejne osoby i tak wyzwanie zataczało coraz szersze kręgi.

Podobnie są zasady #hot16challenge – w tym przypadku chodzi jednak o napisanie i zarapowanie 16-wersowego tekstu. Po wykonaniu zadania raper nominuje kolejnych uczestników, którzy mają 72 godziny na wrzucenie do sieci swojego filmiku. 

Zabawę – podobnie jak w 2014 r. – rozpoczął Solar, który jako pierwszy wypuścił swój numer i nominował kolejnych raperów. Do nich dołączyli m.in. Zbigniew Stonoga czy Norbi.

W przypadku hot16challenge2 cel uświęca środki – nieważne, czy nawija profesjonalista czy amator, czy utwór nagrany jest w studiu, na kanapie w salonie czy na parkingu w aucie. Najważniejsze jest wsparcie walki z pandemią.

YouTube już teraz jest zalany szesnastkami, najpopularniejsze utwory mają ponad 3 mln wyświetleń. Na stronie hot16challenge można śledzić rozrastające się drzewo osób, które biorą udział w zabawie. Wygląda na to, że do końca akcji jeszcze daleko.

https://youtu.be/JX89sun1qwM