Twoja karta Tarota

KOZIOROŻEC


22 grudnia – 19 stycznia

Zobacz, co wróżą Ci karty Tarota w tym tygodniu. Dowiesz się, jakie są Twoje osobiste perspektywy na dzień dzisiejszy, czy to w pracy, w miłości, czy w zdrowiu. Zobacz, czego może oczekiwać Twój znak zodiaku – Koziorożec.

15 – 21 lutego 2021 roku

Gwiazda

Tarotowa Gwiazda ma ponadczasowy charakter. Aura karty niesie ze sobą nadzieję na przyszłość. Co prawda, świat człowieka legł w gruzach, lecz posiada on nadal wiedzę i doświadczenie, które zdobywał w trakcie swojej podróży przez życie i kolejne wtajemniczenia.

W pozytywnym aspekcie Gwiazda symbolizuje idealizm, samorealizację, samopoznanie, postawienie życiowego celu, wyzwolenie, hojność, spokój, ujawnienie, przeczucie, zadowolenie, przebłysk inspiracji, duchowe dary.

Co przyniesie Ci ten tydzień?

Gwiazdy ci sprzyjają. Sprawy przyjmą korzystny obrót. Wróć myślami do korzeni, do swoich marzeń z przeszłości.

Najszczęśliwszy jest ten, kto potrafi urzeczywistniać swoje marzenia i cieszyć się każdą chwilą na tej drodze. Wtedy, całkiem niepostrzeżenie, zupełnie jak rzeka, wpływamy tam, gdzie chcemy, w symbiozie z otoczeniem, a wszelkie przeszkody przestają istnieć. Żeby tak się stało, należy dobrze poznać siebie – własny potencjał, a także słabe i mocne strony. Tylko wtedy jesteśmy w stanie określić właściwy dla nas sposób działania, a czasem nawet… sam cel.

Karty stawia specjalnie dla Was tarocistka, badaczka historii kart Tarota

Luiza Matyjaśkiewicz

Osoby urodzone pod znakiem Koziorożca posiadają bardzo złożony charakter. Z pozoru mało serdeczni i chłodni, gdyż nie potrafią ujawniać swojej wrażliwości i uczuciowości. Przyjaciół mają niewielu, wśród nich są tacy, którzy dobrze znają wartość Koziorożca. Innych zraża jego chłód i trudność w nawiązywaniu z nim bliższych kontaktów, niekiedy jego apatia, małomówność i zamknięcie się w sobie. Są ambitni, solidni, i niestrudzenie dążący do wytyczonego sobie celu. W trudnych chwilach można na nich liczyć. Często zapadają na schorzenia reumatyczne.

Cechy charakteru: stałość, sumienność. Pracowitość, konsekwencja, wytrwałość, cierpliwość. Szlachetny, wierny, można zawsze na niego liczyć. Niezawodny w działaniu. Opanowany, spokojny, skryty i nieufny.

Kobiety: są aktywne zawodowo. Ze względu na cechy wrodzone takie jak: pracowitość, pilność, obowiązkowość, sumienność są cenionymi pracownikami. Są wyrozumiałe. W młodości cierpkie i nieprzystępne, z wiekiem staja się miłe i łagodne w stosunku do otoczenia.

Mężczyźni: sumienni, obowiązkowi, stali. Lubią spokojne, domowe życie i wysoko cenią związki rodzinne. Nie manifestują swoich uczuć.

Dewiza życiowa: „Używam życia i nie cofam się”

Znaki Zodiaku przychylne Koziorożcom: Ryby, Panna, Byk, Koziorożec

Żywioł: Ziemia: piaszczysta lub żyzna nadaje się pod budowę lub uprawę. Potrafi utrzymać bieg wody, użyczyć miejsca ognisku, i współistnieć z powietrzem.

Planeta: znaczenie, charakterystyka

Saturn: znaczenie symboliczne – prawodawca: strefa wpływu – odpowiedzialność. Wytrwały i mądry. Wiąże się z prawdą, starzeniem się, ambicją, odpowiedzialnością, dążeniem do kariery, ze wszystkimi mądrościami życiowymi.

Dwa bieguny cech zodiaku i żywiołów

Połączenie cech żywiołów i znaków Zodiaku da cechy danej osobowości. Od nas samych zależy, czy charakterystyka będzie pozytywna czy negatywna.

Koziorożec: odpowiedzialny, oszczędny/skąpy, pełen zahamowań.