Historie w torebkach zaklęte

Szykuje się świetna wystawa! Jeśli jesteście fankami mody lub designu koniecznie rezerwujcie czas w drugiej połowie lutego. Muzeum im. Malczewskiego w Radomiu pokaże kolekcje 300 torebek. Najstarsze pochodzą z XIX wieku.

Wernisaż planowany jest na 16 lutego, jednak jak informuje muzeum – data może ulec przesunięciu. Na ekspozycji zostaną zaprezentowane torebki historyczne od XIX do II połowy XX wieku. Torebek będzie ok. 300!

Prezentowane eksponaty będą wypożyczone z wielu polskich muzeów, m.in.: Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, Muzeum Narodowego w Kielcach, Muzeum Miasta Łodzi, Muzeum Miasta Zgierza, Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, muzeów etnograficznych w Warszawie i Krakowie, a także od kolekcjonerów prywatnych.

Poza torebkami na wystawie pojawią się stroje damskie z różnych epok (XIX-XX w.) oraz obrazy ukazujące wizerunki kobiece – portrety damskie. Wystawa podzielona będzie na dwie części – pierwsza z nich torebki historyczne, druga zaś torebki z różnych stron świata: Azji, Afryki, Australii i Ameryki Południowej.